+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Beyin cerrahisi hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Beyin cerrahisi hakkında bilgiler
  Beyin cerrahisi hakkında kısaca bilgi vermenizi istiyorum. Beyin cerrahları nasıl bir eğitimden geçer işleri nasıldır. Beyin cerrahları konusunda bana acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Beyin cerrahisi hakkında bilgi  Günümüzün en poüler mesleklerinden biri olan doktorluk yapabilmek için hangi liseye gittiğiniz katiyen önemli değil! İster anadolu lisesi, ister fen lisesi, ister sağlık lisesinde (artık katsayıları da kaldıklarını göre rahatça meslek liselerinden tercih edecekler olacaktır) okuyun ancak üniversitede tıp fakültesini kazanıp bitirmek zorundasınız. Yani bazı bölümlerdeki gibi en basitinden acil tıp teknisyeni gibi sağlık meslek lisesinden mezun olayım puansız geçiş yapayım olayı tıp fakültesinde yok. Bu yüzden üniversiteye gelmeden önce nerelerde okuduğunuz hiç önemli değil. Ancak sınavda mf 3 puanınız yüksek olması gerekir. Tıp fakülteleri mf 3 puanından öğrenci alıyorlar.

  Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Doktor olmak için herhangi bir liseden mezun olmanız ve ygs ve lysden yeteri kadar puan almanız yeterlidir. 5 yıllık tıp eğitiminden sonra doktor olup tus sınavını da kazandıktan sonra 5 yıllık beyin cerrahi uzmanlığı eğitimi alıp beyin cerrahı olabilirsiniz. Beyin cerrahlarının işleri biraz zordur ameliyatları saatlerce sürebilmektedir.
+ Yorum Gönder


beyin cerrahı mesleği hakkında bilgi,  beyin cerrahisi hakkında kısa bilgiler