+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Lenf bezi kanseri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lenf bezi kanseri hakkında bilgi
  Lenf bezi kanseri hakkında bilgi vermenizi istiyorum.bunun dışında bana Lenf bezi kanserinin ne gibi belirtileri olduğu ve Lenf bezi kanseri hastlığına ne gibi kişiler yakalanmaktadır. son olarak Lenf bezi kanserinin tedavisi nedir. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Lenfoma Nedir, Lenfoma Tedavisi, Lenf Kanseri

  Lenfoma en hızlı ilerleyen kanser türlerinden biri olmasına karşın, tedavi başarısı oldukça yüksektir. En önemli belirtileri boyunda, koltuk altında ya da kasıklardaki ağrısız bezeler, gece terlemesi, düşmeyen ve sebebi bilinmeyen ateştir. Ayrıca sürekli yorgunluk ve kilo kaybı da lenfomanın habercisi olabilir. Ancak bu belirtilerin başka hastalıklarda da görülebileceği unutulmamalıdır.

  GÜNÜMÜZDE KANSER
  Kanser, yılda 10 milyondan fazla yeni olguyla karşımıza çıkan, sonuçları en ağır hastalıklardan biridir.

  Her yıl teşhis edilen kanser hastalıklarının önemli bir bölümü erken tanı ile etkin bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
  LENFOMA NEDİR?
  Lenfoma, “lenf sisteminden” kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Lenfoma çok çeşitli alt tiplerden oluşan, çok farklı davranış özellikleri gösterebilen bir hastalıklar topluluğudur. Birçoğunda doğru tanı ve güncel tedavi uygulamaları ile hastalıksız ve uzun süreli yaşama şansı olanaklıdır.


  LENFOMA KİMLERDE GÖRÜLÜR?
  Lenfoma, hem çocuklarda hem de erişkinlerde görülen bir hastalıktır.

  Lenfomaya yol açan bazı risk faktörleri
  Uzun süren (kronikleşmiş) enfeksiyon hastalıkları,
  Bağışıklık sistemini zayıflatıcı durumlar,
  Bazı kimyasal maddelere maruz kalma (Böcek öldürücü ilaçlar gibi),
  Bazı virüslerden kaynaklanan hastalıklar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Lenf bezi kanseri bilindiği gibi bağışıklık sistemlerinden biri olan lenfatik sistemde görülen bir kanser türüdür. bunun dışında bilindiği gibi Lenf bezi kanserinin farklı alt türleride bulunmaktadır. bu Lenf bezi kanserinin en belirgin belirtisi bilindiği gibi boyunda ve lenf bezlerinin bulunduğu başka yerlerde şişmedir.
+ Yorum Gönder