+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Kemik kanseri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kemik kanseri hakkında bilgi
  Kemik kanseri hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum. bunun dışında Kemik kanseri ne gibi nedenlerden dolayı meydana gelen bir hastalıktır. bunun dışında bana Kemik kanseri hastalığının bir kaç belirtisini yazabilir misiniz. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kemik kanseri hakkında bilgi ile ilgili aramalar

  Kemik kanseri için kemik hücrelerinin meydana kanseri, kemik iliği kanseri olan lösemi ile karıştırılmamalıdır. Kemik kanseri iki formlar, birincil ve ikincil alır. Primer kemik kanseri gerçek kemik kendi içinde başlar ve tamamen ikincil göre nadirdir. İkinci kemik kanseri kanser başka nedeniyle vücut kemiklere yayılan bulunuyor.

  vücut, eski hücreler sürekli aşağı kırılıyor ve yenileri ile değiştirildi. Orada yeni hücre bir anormallik, bu büyümeye ve daha hızlı kopyalama veriyorsa, tümör büyüme başlayabilir. Hem benign ve malign kemik hücreleri büyümek tümörlerdir. Benign tümörler kanser değildir ve diğer dokulara yayılmış olmayacak, malign olanlar alacak. Benign tümörler genellikle cerrahi ile tedavi edilebilir.

  Primer kemik kanseri birçok farklı türleri vardır. Bunlar kemik hücre tipi kanser ve kemik veya bulunursa doku çevreleyen alana sahip ne dayalı adlandırılır. Her tip ve farklı özelliklere sahip farklı tedavi edilir. Malign kemik kanserleri genellikle sarkom denir.

  kemik kanseri en sık görülen tip yeni doku büyüyor hücrelerde başlar osteosarkom vardır. vücut olarak, en sık diz bulunan, silah ya da pelvis olduğunu. Genellikle gençler kadar 30 yaşına kadar, erkeklerde kadınlara göre daha fazla görülür. Bu orta yaş nadirdir ve 60'lar ve 70'lerde erişkinlerde çok düşük bir oranı vardır. Osteocarcoma genellikle vücudun diğer kısımlarında, özellikle akciğerlere yayılır.

  Kondrosarkom kemik kanserinin ikinci en sık görülen tipidir. Bu kanser kıkırdak hücreleri başladığında, her yerde var kıkırdak geliştirmek böylece. Çoğu durumda, bu yavaş çoğalan kanser ise, vücudun diğer bölümlerine yayılma olasılığı tedavi edilmeden önce bu yüzden. Kondrosarkom gençler nadir, ancak yaşı 20 den riskini artırır kadar yaklaşık 75. Erkekler ve kadınlar primer kemik kanseri bu tip sahip eşit şansı var.

  primer kemik kanseri üçüncü en sık görülen tip Ewing sarkomu olduğunu. Ewing sarkomu kemiklerin boşluklarında, özellikle bacaklar, pelvis ve göğüs duvarı içinde başlamak eğilimindedir, ancak diğer dokularda başlayabilirsiniz. Bu kemik kanseri çocuklarda yaygın ve genç erişkinlerde 30 yaşın altındadır. Kanser çok çabuk diğer organ ve dokulara vücuda yayılmasını sağlayan büyür.

  Kordomalar kafatası veya omurga makyaj omurga tabanında bulunan primer kemik kanseri türüdür. Yavaş büyüyen, fakat eğer dikkatli ve tamamen kaldırıldı tedavi edilmezse eğilimi, geri tekrar tekrar aynı bölgeye gelecek. Bu nadir insanlar 30 ve erkeklerin altında yaklaşık iki katı olarak kadınlar bu kemik kanseri olasılığı daha yüksektir.

  Kemik kanserine neden olduğu söylenebilir tek bir faktördür. kemik kanserleri genellikle kemik bir travma sonrası teşhis edilirken, yaralanma kanser nedeni, sadece bir gösterge değildir. Bir genetik eğilim olan da dahil olmak üzere kemik kanseri, gelişmekte olan çeşitli risk faktörleri vardır benign kemik tümörü veya kanser olmayan kemik hastalığı ve önceki radyasyon veya kemoterapi tedavisi gören vardı sahip özellikle genç. Bazı insanlar herhangi Bu risk faktörlerinin kalmadan primer kemik kanserine yakalanacaktır.

  kemik kanseri en sık görülen semptom etkilenen bölgede ağrı. Başlangıçta ağrı aralıklı, ancak tümör büyüdükçe olabilir, daha kötü olacak ve daha sık görülür. Şişme kanseri, genellikle çevresinde ağrı hafta sonra başladı oluşabilir. Tümörün konumu nedeniyle, sık sık zor bir gerçek götürü kemik kanseri nedeniyle hissetmek. kemik kanseri saptamak kolay değildir ve genellikle ağrılı bölgede bir biyopsi ile teşhis edilir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kemik kanseri bilindiği gibi eskiden yani antibiyotiklerin üretilmediği zamanlarda ölümcül olabilen bir hastalık idi ancak günümüzde ise erken tedavi ile bu hastalık yenilebilmektedir. bunun dışında bu hastalığa yakalanmış olan bir çok kişide ağrılar oluşurken bazılarında ağrı yerine bir kitle oluşmaktadır.
+ Yorum Gönder