+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Skorbüt hastalığı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Skorbüt hastalığı hakkında bilgi
  Skorbüt hastalığı hakkında bilgi vermenizi istiyorum Skorbüt hastalığının nedenleri nelerdir bana Skorbüt hastalığının nedenleri ve en çok hangi yaş aralığında ortaya çıktığı konusunda bilgi gerekiyor bana bu konuda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Skorbüt hastalığı hakkında genel bilgi


  Vitamini eksikliğinin neden olduğu bir hastalıktır. Daha ziyade 5-6 ay süreyle yeteri kadar C vitamini alamayan çocuklarda ortaya çıkar. Hastada dermansızlık, zayıflama, ve kanamalar görülür. Yaraların iyileşmesi gecikir, diş etleri şişer ve mikrobik hastalıklara yakalanma ihtimali artar. Küçük çocuklara her gün 4 çorba kaşığı taze sıkılmış portakal, limon veya greyfurt suyu verilirse, skorbüt olmaları önlenmiş olur.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Skorbüt hastalığı C vitaminin eksikliğinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Skorbüt hastalığı uzun süre C vitamini almayan çocuklarda ortaya çıkmaktadır. Skorbüt hastalığında çocukta halsizlik ve kanamalar görülmektedir. Yaralar geç iyileşir ve diş etlerinde kanama görülür.Hastalığı önlemek için bol bol c vitamini, içeren meyveler tüketilmelidir.
+ Yorum Gönder