+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Lamborghini hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lamborghini hakkında bilgi
  Lamborghini hakkında bilgi vermenizi istiyorum 2. Şemsihan
  Devamlı Üye


  Lamborghini hayatı bilgi
  mborghini 400GT
  İlgili başlıkl

  1916
  1963
  1970
  1977
  1984
  1987
  1990
  1993
  1994
  1998
  Tüm sitede araştır
  ??
  Lamborghini Logosu1963 yılından bu yana, Automobili Lamborghini S.p.A. az sayıda spor ve arazi 1963 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.otomobilleri üretmiştir. Fabrikaları Şehir içi ve şehir dışı karayollarında, insan naklinde kullanılan kendinden tahrikli vâsıta. Otomobil, gücünü; buhar, elektrik, gaz, petrol gibi enerji kaynaklarından temin eder. En çok kullanılan güç üreticisi petrol ile çalışan içten yanmalı motorlardır.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Modena ve 1545 yılında ova ortasında kurulmuş olan, sanat başyapıtlarının kenti Modena, muhteşem katedrali ile tanınmıştır.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Bologna şehirleri arasında küçük bir
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.İtalyan kasabasında; İtalya Cumhuriyeti ya da kısaca İtalya (İtalyanca:Repubblica Italiana) Avrupa'nın güneyinde, çizme biçimli bir yarımadanın ve Akdeniz'de Sicilya ve Sardinya adalarının üzerine kurulmuş bir ülkedir. Kuzeyinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ile komşudur. San Marino ve Vatikan şehir-devletleri de bütünüyle İtalyan topraklarıyla çevrilidir. İtalya devleti vatandaşı olanlar ya da soyu İtalya ile bağlantılı olan kişilere İtalyan denir.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Sant'Agata'da üretilmektedir.

  Lamborghini Trattori S.p.A. şirketinin arazi taşıtlarından, spor arabalarına geçişi sahibi Feruccio Lamborghini (bkz. Ferruccio Lamborghini
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.1916-1916 yılı olayları, ölümler, doğumlar ve diğer önemli gelişmeler
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.1993) 'nin spor arabalarına başta 1993 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Ferrari ile tutkun olmasıyla başlar. Bilinen hikayeye göre, Ferrari'sinin debriyajı bozulunca Ferrari fabrikasına giden Lamborghini ile Ferrari, lüks spor otomobilleri üreten İtalyan otomobil markasıdır. 1929 yılında Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak kurulmuş, 1946 yılında otomobiller üretimine başlamıştır. Merkezi; İtalya'nın Modena şehrinin yakınındaki Maranello'dadır.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Enzo Ferrari görüşmek istemez. Kendi debriyajını büyük bir kolaylıkla tamir eden Lamborghini, spor arabalar üretmeye karar verir.

  Enzo Ferrari, 18 Şubat 1898’de İtalya’nın Modena kasabasında doğdu. Babası orta çapta bir işletme sahibiydi. Ferrari’nin küçüklüğünde ilerisi için üç hayali vardı.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Giorgetto Giugiaro ve Marcello Gandini gibi ünlü tasarımcılar ile çalışan Lamborghini, seri üretilen tüm arabalar arasında en pahalı, en güçlü yol arabalarını temsil etmiştir.


  Lamborghini MurcielagoMarcello Gandini (d. 26 Ağustos 1938), serbest çalışan bir İtalyan araba tasarımcısıdır.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.2004 yılında, Lamborghini'nin sahibi 2004 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Volkswagen grubunun baştasarımcısı ; Volkswagen, Almanya'da, 1938 yılında tek model halk tipi otomobil üretimi için Nasyonal Sosyalist Parti tarafından German Auto Association'a (Alman Otomotiv Birliğine) kurdurulan otomobil firması. Şirketin adı, Almancada "halkın arabası" anlamına gelmektedir.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Peugeot ve Peugeot, Fransız otomobil, bisiklet ve motorsiklet markası, günümüzde PSA Peugeot Citroën'in bir parçasıdır. Aslında 19. yüzyılın sonlarında bisiklet üreten bir firma olarak kurulmuştur.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Mercedes'in günümüzdeki çizgisini yaratan Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde kullanılan bir kadın ismidir İspanyolca anlamı ise mars gezegenidir
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Murat Günak çocukluğundan beri Lamborghini hayranı olduğunu ve Lamborghini için unutulmayacak bir tasarımla Lamborghini hayranları karşısına çıkacağını Volkswagen saflarına geçtikten bir kaç gün sonra açıklamıştır. 2004 yılında çıkan Murcielago ve Gallardo modelleri, Murat Günak, (d. 9 Ağustos 1957, İstanbul),otomobil tasarımcısı.

  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  Belçikalı otomotiv tasarımcısı Belçika (Hollandaca: België, Fransızca: Belgique, Almanca: Belgien), Kuzey Avrupa'da bulunan, Avrupa Birliği ve NATO üyesi ülkedir. Federal devlet yapısına sahip olup, Hollandaca'nın bir lehçesinin resmi dil olduğu Flaman Bölgesi (Vlaanderen), Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi (Wallonie) ve her iki dilin de resmi sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi (Région de Bruxelles-Capitale)'den oluşur.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Luc Donckerwolcke tarafından tasarlanmıştır.

  Modeller
  Lamborghini'nin şu ana kadar sunduğu modeller sırasıyla;


  1966 - 1966 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Miura

  bkz. Lamborghini Miura

  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  1974 - 1974 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Countach


  1981 - 1981 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Jalpa


  1986 - 1986 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.LM002

  1990 - 1990 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Diablo (2000 yılında {{Bilgisayar Oyunu Künyesi

  Tümünü okumak için linke tıklayınız.
  DuPont Registry tarafından yüzyılın en iyi arabası olarak seçilmiştir.)


  2004 - 2004 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.Murcielago

  2004 - bkz. Lamborghini Murcií©lago
+ Yorum Gönder