+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Teknolojik ürünlerin özellikleri ve kullanım alanları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Teknolojik ürünlerin özellikleri ve kullanım alanları
  Teknolojik ürünlerin özellikleri ve kullanım alanları nelerdir. Teknolojik ürün olarak evlerimizde hangi aletleri kullanırız bana teknolojik ürünler konusunda çok acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Ayşe
  Yeni Üye

  Teknolojik ürünlerin özellikleri ve kullanım alanları hakkında bilgi

  ÇEVREMİZDEKİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

  Yaşamımızda olmasa hayatımızın zorlaşacağı ve İYİKİ VAR dediğimiz teknolojik ürünler vardır.İnsanoğlunun ihtiyaçları teknolojik ürün kullanımında bile farklılık göstermektedir.Örneğin; Şoför olan birisi minibüse İYİ Kİ VAR derken Çiftçi olan birisi de traktöre İYİ Kİ VAR diyebiliyor.Öğretmen bilgisayara İYİ Kİ VAR derken gazeteci olan birisi de kameraya İYİ VAR diyebiliyor.
  İnsanoğlu doğumundan ölümüne kadar iletişim halindedir.Yeni doğmuş bir çocuk ihtiyaçlarını annesine iletmek için ağlama yolunu seçer.Büyüyüp geliştiği zaman da konuşarak iletişim kurar.
  Bildiğimiz gibi insanlar konuşarak iletişim kurarlar.Peki konuşacağımız kişi yanımızda değilse nasıl iletişim kuracağız.İşte insanlık bu noktada yani iletişim konusunda hızlı bir yol kat etmiştir.
  TEKNOLOJİ:Teknolojiyi yaşamı kolaylaştırmak için bir önceki duruma göre aynı işi daha hızlı ve daha kolay yapmamızı sağlayan değişimlerin tamamı olarak tanımlayabiliriz.
  Teknolojinin Kullanım Alanları
  Eğitim,ulaşım,iletişim,sağlık,üretim,ev aletleri……..
  ZAMAN ÖLÇME ARAÇLARI
  Zaman insanlar için oldukça önemlidir. Eskide insanlar Güneş’in düzenli bir şekilde yer değiştirmesine dikkat ederek vakitlerini belirlemeye çalışmışlardır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Teknoloji her geçen gün daha çok ilerlemekte ve hayatımıza daha çok girmektedir. Teknolojik aletler hayatımızın her alanına girmiş durumda. Teknolojik aletler sayesinde insan hayatı çok kolaylaşmıştır. Teknolojik aletler bulaşığımızı , çamaşırımızı bizim yerimize yıkamakta çok kolay bir şekilde ulaşım sağlamamızı sağlamakta ve iletişimi hızlandırmaktadır.
+ Yorum Gönder


teknolojik ürünlerin özellikleri ve kullanım alanları,  yeni teknolojik ürünlerin amaçları