+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda değişken nedir çeşitleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  değişken nedir çeşitleri nelerdir
  değişken nedir çeşitleri nelerdir 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  değişken nedir çeşitleri nelerdir


  Değişken nedir çeşitleri nelerdir hakkında bilgi
  Her programlama dillerinde değişken olmazsa olmazlardandır. Sebebini bir örnekle açıklamak gerekirse şayet, her bilgiyi tek tek ayrı not kağıtlarına alıp bir süre sonra çöpe atmak çöpünüzü hemen doldurur. Ama bir kağıdı silip silip tekrar kullanmak çöpünüzü uzun süre kullanmanıza yardımcı olur.

  Konuyu biraz daha açalım, değişken aslında sizin not kağıdınız demek. O an lazım olacak, yada birazdan lazım olacak bir bilgili yazarsınız. Bilgiyi kullandıktan ve geçerliliği kalmadıktan sonra silersiniz. Eğer silmeden yeni kağıtlar (değişkenler) kullanırsanız yapacağınız projenin ilerleyen aşamalarında gözle fark edilir bir yavaşlamaya hatta çözümsüz anlar bile yaşayabilirsiniz.

  Değişkeler yerinde ve doğru bir metot ile kullanıldığında sizi bir çok iş yükünden kurtaracaktır. Değişken çeşitleri temel olarak, sayı – metin – tarih – saat – tek karakter – evet/hayır vb. bilgileri taşıyabilir.

  Her programlama dilinde değişkenleri kullanma şekli farklıdır. O yüzden burada değişken tanımlama veya kullanmayla ilgili örnek göstermiyorum. Projeler de değişken dediğim zaman artık olaya yabancı gözle bakmamanız dileği ile bu yazıyı da sonlandırıyorum.
+ Yorum Gönder