+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir
  uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir  Uyuşturucu maddelerin fiziksel ve ruhsal etkileri nelerdir hakkında bilgi
  Uyuşturucu Maddelerin Etkileri Nelerdir
  İnsanoğlu, fiziksel ve beyinsel işlevlerinin kendisini rahatsız eder bir niteliğe dönüşmesi ve bu rahatsızlık verici durumları ortadan kaldırmak istemesinin sonucu olarak uyuşturucu maddelerle tanışmıştır. insanlık tarihi boyunca ortaya çıkan hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgili çalışmalar, tıp ve eczacılığı geliştirmiş, çeşitli drog ve ilaçlar bulunarak tedavide kullanılmıştır.

  Bazı drogların amaç dışı kullanımında ortaya çıkan etkileri insanoğlunun hoşuna gitmiş ve bunlara da tıpkı ilk çağlardan beri kullanılan bitkiler gibi alışmış ve müptela olmuştur. Drogların tedavi dışı bu kullanımına , amaç dışı kullanım veya suistimal denir.
  Bazı droglar, kişisel ve duygusal gereksinimlerin drog olarak giderilmeye çalışılması nedeniyle psikolojik bağımlılık, bazıları ise hem psikolojik hem de uzun süreli kullanımlarda drogun kesilmesi durumunda yoksunluk belirtilerinin ortaya çıkması ile belirlenen, organizmada droga karşı gelişen, bireylerin sağlığı ve toplumun geleceği için tehlikeli olan fizyolojik bağımlılık yaparlar
+ Yorum Gönder