+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda protein tozunun yan etkileri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  protein tozunun yan etkileri nelerdir
  protein tozunun yan etkileri nelerdir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  protein tozunun yan etkileri nelerdir

  protein tozunun yan etkileri nelerdir

  Protein en önemli besinlerin başında gelmekle birlikte protein tozlarıda insan hayatında önemli bir yere sahiptir.Ancak bu progtein tozları o kadar dikkatli kullanılmalı ki aksi takdirde hiçbir faydasından yararlanılamaz.Proteinleri doğru yerde ve doğru zamanda tüketmek çok önemlidir.İşte proteinleri kullanıp fayda alabileceğiniz doğru yer ve zamanlar.

  1. Spor veya Antremandan hemen sonra:

  Sıklıkla protein tozu tüketmiyor ve günlük bir kereye mahsus tüketiyorsanız işte en doğru zaman.Spordan veya antrenmanda hemen sonra vucudunuz proteine ihtiyaç duymaktadır ve tam bu esnada 25- 30 gram tüketmeniz en doğru seçenektir.Böylelikle zararından da kaçınmış olacaksınız.

  2. Spor veya Antremandan bir saat sonra

  Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakinleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vücudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.

  Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.

  3. Sabah vakti ilk iş

  Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozundan hemen sonra. Vücudunuz ortalama 8 saatlik bir süre aç kaldı ve herhangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!

  Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmiş olur.

  Bu protein aşısı metobolizmanızı hızlandırır ki buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız.

  4. Akşam en son işiniz

  Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla süt karışımıdır.

  Whey hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

  5. Öğünler arasında

  Uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteinle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.

  6. Öğünler içinde

  Öğünler içinde protein tozu tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz. Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz
+ Yorum Gönder