+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda japon balığı ile ilgili bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  japon balığı ile ilgili bilgiler








  japon balığı ile ilgili bilgiler var ise yazabilir misiniz. bunun dışın da bana japon balıklarının ne yediklerini ve bunun dışında bu balıkların en çok nered ve hangi iklimler de yaşadıkları hakkında da kısaca bilgiler verebilir misiniz . teşekkür ederim.







 2. Asel
  Bayan Üye





  japon balığı ile ilgili bilgiler

  Japon balığı hakkında bilgi

  Japon Balıklarında beslenme sekıllerı çok çeşitli olabilir, olmalıdır da.. Hayvanlar da ınsanlar gıbı tek düze beslendıklerı zaman vucutları olumsuz tepkı gösterecektır. O yuzden de sadece aldıgınız hazır yemlerden kullanmak dogru değildir.

  - Aldıgınız hazır yemlerın çok çeşitli olmasına özen gösterin. Bunlar bıtkısel maddeler içeren pul yemler, hayvansal gıdalarla yapılan yemler olabilir.

  - Aldıgınız farklı yem çeşitlerini aynı kavanoz içerisinde barındırmamanızda fayda vardır. İçerikleri farklı olan yemlerın nemlenme ve dayanma süreleri farklı olacagından bırbırını olumsuz sekılde etkıleyebılırler.

  - Yemlerın harıcınde muhakkak ay ıcerısınde duzenlı olarak sebzelerle de besleyınız. Bu beslenme seklı tıpkı öğün verir gibi olmalı,ayrıca hazır yemlerle o öğün besleme yapmayınız.

  Sebze olarak

  Ispanak: Ispanağı sıcak bır suyun ıcıne koyarak, yaprağı yumusayana kadar bekleyınız. Damar bölümlerini vermemeye dıkkat edın (Balıklarınız damar kısımlarını yiyemeyeceğinden suyunuzu kirletmekten başka bir işe yaramaz). Yaprak kısımları ınce ınce dograyınız ve yeme hızlarına göre suya atınız. Ya da bır kanca yardımıyla tüm yapragı suya sallandırınız,balıklarınız oradan da kopararak yiyebilirler.

  Bezelye: Konserve ya da haşlanmış bezelyeleri kabuklarından ayıklayarak ıkıye bölüp suya atınız. Bezelyelerın çok ezilmiş olmamasına dikkat edınız. Çok yumusak bezelyeler suda dağılırlar,suyunuz kirlendiğiyle kalır,balıklarınız da faydalanamaz.

  Kabak: Haşlayarak ya da sıcak su içinde bir müddet tutarak verebılırsınız. Kabağınızı ortadan ıkıye bölerek bır parcasını suyun içine atabilirsiniz, ya da kanca yardımıyla suya sallandırabılırısınız.

  Salatalık: Salatalığı boyundan ıkıye - üçe ayırarak suya kanca yardımıyla sarkıtabılır ya da direk atabılırsınız. Japonlarınız, salatalıgınızın yumusak bölümü olan içini, vatoslarınız ve çöpçüleriniz de varsa kabuklarını yediğini görürsünüz.

  Muz: Bu meyveyi çok küçük parçalar halınde suya atarak veriniz, Her balıgınızın bır ıkı lokma yıyebılecegı kadar atınız. İnsan da bile müthiş şişkinlik yapan bu meyve fazla vermenız halınde ilk anda hazımsızlık yapacagından balıgınızı kaybetmenıze sebep olabılır. Çok severek yediklerinden bu uyarıyı yapmaya gerek duydum,onlara kanmayın lütfen. l

  Kendi balıklarımda gözlemlediğim kadarıyla yukarıda yazmıs oldugum sebzelerı severek tüketiyorlar. Siz aklınıza gelen baska seylerı de az vermek kaydıyla deneme yöntemiyle bulabılırsınız.Sebzeler hayvanlarınız için çok faydalıdır,kabız olmalarını da önleyecektir.

  - Canlı yem: Bu tür yemleri akvaryumculardan rahatlıkla temın edebılırsınız. Balıklarınızın hızlı buyumesı ve de güçlü olması adına ciddi bir ilerleme göstertir bu tür yemler. Ama japon balıkları için çok sık canlı yem verilmesi tavsıye edilmez. Küçük balıklarınız varsa onların gelısımlerı için duzenlı olarak kullanabılırsınız.
  alıntı




 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Japon balığı bilindiği gibi sazangiller familyasına ait olan bir balık türüdür. bu türde ki balık ile çok fazla çaprazlama yapılmış bu yüzden japon balığının farklı şekillerde ve renkler de alt türleri vardır ve bunların çoğu soğuk sularda yaşayabilmektedir.




+ Yorum Gönder