+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Fransa hakkında genel bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fransa hakkında genel bilgi
  Fransa hakkında genel bilgi verebilir misiniz. bunun dışında bana fransanın toplam da kaç şehri olduğunu bunun dışında fransanın toplam da kaş kişilik bir nüfusa sahip olduğunu ve son olarak bu ülkenin başkenti hakkında da bilgi verebilir misiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Fransa hakkında genel bilgi

  Fransa hakkında genel bilgi

  Coğrafi Konum Batı Avrupa'da yer alan Fransa; İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya, Lüksemburg, Belçika, Biscay Körfezi, İngiliz Kanalı ve Akdeniz'e sınır ülkesidir. Ayrıca Fransa, diğer kıtalara bağlı çok sayıda deniz aşırı ada ve toprağa sahiptir.
  Coğrafik Koordinatlar 46 00 K, 2 00 D
  İklim Genellikle yazları ılıman ve kışları serin, Akdeniz sahiline bakan yerlerde sıcak yazlar ve ılıman kışlar, ülkenin kuzeyine doğru soğuk ve kuru bir hava hakimdir.
  Zaman Dilimi GMT +1
  Dil FRANSIZCA
  Diğer Diller
  Para Birimi Euro
  Telefon
  (Şebeke ve GSM) Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 0033, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu
  Mobil Telefon: GSM 900/1800
  Acil Telefonlar Ambulans 15, Polis 17, İtfaiye 18
  İnternet .fr
  Mesai Saatleri Bankalar; 10:00 – 17 (Paris, Ptsi-Cum), 10:00-13:00 ve 15:00-17:00 (Bütün Fransa, Sal-Ctsi) Mağazalar; 09:00/10:00 – 19:00/20:00 (Ptsi-Cum)
  Resmi Tatiller Yeni Yıl (1 Ocak), Paskalya, İşçi Bayramı (1 Mayıs), 2. Dünya Savaşı'nın Sonu (8 Mayıs), Ascension, Whit Monday, Ulusal Bayram (14 Temmuz), Assumption (15 Ağustos), Hristiyan Festivali (1 Kasım), Anma Günü (11 Kasım), Noel 825 Aralık), başlıca tatil sezonu (Haziran - Eylül)
  Elektrik 230V 50HzHz

  Genel Bilgiler


  Fransa, tarihi hazinelerinin yanı sıra başkent Paris'in bulvarları, güneşin aydınlattığı bağları, plajları, nostaljik köyleri, lezzetli mutfağı ve yeşil alanlara sahip bölgeleri ile ünlüdür. Disneyland Paris, ülkenin en çok ziyaretçi çeken noktalarından biridir.

  Paris'in Notre Dame Katedrali diğer bir cazibe merkezidir. Fransa alternatifi bol bir turizm merkezidir. Alpler'de yazın üzüm toplayın, kışın kış sporlarının tadına varın. Pyrenees'de yamaç paraşütünün heyecanını, Korsika'nın berrak sularında yüzmenin keyfini yaşayın.

  Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesidir. Dünyada turizm geliri en yüksek olan üçüncü büyük ülkedir. Avrupa Birliği'nin ve Birleşmiş Milletler'in kurucu üyelerinden biridir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinden biridir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Fransa bilindiği gibi dünyanın ne çok turist alan ülkesidir. bunun dışında bilindiği gibi bu ülke dünyanın pek çok yerinde deniz aşırı toprakları bulunan bir ülkedir. sonolarak bu büyük ülkenin bilindiği gibi başkenti paris adlı dünyaca ünlü şehirdir.
+ Yorum Gönder