+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Almanya hakkında genel bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almanya hakkında genel bilgi
  Almanya hakkında genel bilgi verebilir misiniz. Almanya nasıl bir ülkedir özellikleri nelerdir bana Almanya konusunda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Almanya konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Almanya hakkında genel bilgi  Almanya Hakkında Kısa Bilgiler

  Almanya etkileyici büyük şehirleri , kartpostal gibi küçük kasabaları, hasat toplama festivalleri sanat ve kültür zenginliği, büyük ormanları, hoş kaleleri ve iyi şarap ve biraları ile sahip olduğu güzelliği çok iyi taşıyan bir ülke. Batı ve Doğu Almanya'nın 1990 yılında tekrar birleşmesi ise tarihinde yeni bir başlangıç olmuştur.

  Almanya'da uç noktalarda iklim farklılıkları yaşanmasa da bölgesel farklılıklar vardır. En elverişli hava koşulları Mayıs ayından Ekim ayına kadar yaşanır. Sonbahar Almanya'yı ziyaret için en uygun zamandır. Kışlar özellikle güneyde olmak üzere yağışlı geçer. Yoğun nüfuslu ve sanayileşmiş bir ülke olan Almanya, doğa düşkünleri için bir cennet değildir. Toprağın üçte birinden fazlası işlenmiştir. Ülkede vahşi doğa adına çok fazla şey yoktur.

  Başkent


  Berlin

  Resmi Dil


  Almanca

  Devlet şekli


  Federal Cumhuriyet

  AB Üyeliği


  25 Mart 1957

  Nüfus


  82,312,600

  GSYİH
  Toplam
  Kişi Başına


  2008 Sonlu
  3.818 Trilyon $ 3.Sırada
  46,498 $[2] 19.Sırada

  GSYİH (SAGP)
  Toplam
  Kişi Başına


  2008 Sonlu
  2.919 Trilyon $ 5.Sırada
  35,551 $[2] 21.Sırada

  Para birimi


  Avro

  Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: 3 saat

  Popüler Şehirleri: Berlin, Köln, Frankfurt, Münich, Stutgart

  Ülkenin Eğitim açısından Dikkat Çeken Özellikleri: Almanya’daki üniversiteler yüksek eğitim kalitesine sahiptir ve hepsinin YÖK denkliği vardır. Türkiye’ ye çok yakındır. Ülkede Toplam 298 Üniversite (233 Devlet Üniversite + 65 Özel Üniversite) vardır. En yoğun uluslar arası öğrenci topluluğu; Çin, Türkiye, Polanya, Rusya’dandır. Uluslararası Öğrenciler için çalışma imkanı vardır. Almanya’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine yasal yarı – zamanlı çalışma izni verilmektedir. Mezuniyet Sonrası Çalışma İmkanı mevcut olup, Almanya’da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye, 1 yıl çalışma ve oturma izni verilmektedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Almanya bir avrupa ülkesidir. Almanya zamanında çok göç almış bir ülkedir. Almanya çok güzel kasabalara sahip bir ülkedir. Almanya da çok farklı iklim özellikleri görülmektedir. Almanyanın sanayi bakımından çok zengin olması doğanın yok edilmesine neden olmuştur.
+ Yorum Gönder