+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Çevre kirliliğinin sağlığa etkisini açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çevre kirliliğinin sağlığa etkisini açıklayınız
  Çevre kirliliğinin sağlığa etkisini açıklayınız. Çevre kirliliği insan hayatını nasıl etkiler çevrenin korunması için neler yapılması gerekir bana çevre kirliliği konusunda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Çevre kirliliğinin sağlığa etkisini açıklayınız  Çevre kirliliğinin sağlığa etkisini açıklayınız hakkında bilgi


  Hava kirliliğinde en çok açığa çıkan gazlardan biri olan sülfürdioksit, solunum yolu problemlerine yol açıyor; üstelik akciğer dokusunu da zedeliyor. Monoksit, sinir sisteminin çalışmasını etkiliyor. Kurşun ise çocuklarda beyin zararlarına yol açıyor. Yine bol miktarda bulunan nitrojendioksit, nefes almayı güçleştirirken astıma da neden oluyor.
  Sulara karışan bakteri, virüs ve çeşitli kimyasal yapılar insan vücuduna girerek her çeşit hastalığa yol açabilmektedir.
  Radyasyonun insan vücudunu etkilemesiyle bağışıklık mekanizması felce uğrar ve insan vücudunda kanserli hücrelerin oluşumu ve yayılımı gözlenir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Çevre kirliliğinin en büyük nedeni insanlardır. İnsanlar çevreye çok fazla zarar vermekte ve doğanın dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. İnsanlar doğal kaynaklara verdikleri zararların nasıl sonuçlar doğuracağı konusunda bilgilendirilmeli ve çevreye gerekli özen gösterilmelidir. Çevre kirliliği insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Çevre kirliliğini önlemek için gerekli önlemleri kendi gücümüz yettiği kadar almalıyız.
+ Yorum Gönder