+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Aile niçin önemlidir açıklayınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aile niçin önemlidir açıklayınız
  Aile niçin önemlidir açıklayınız Aile kurumu nasıl oluşur ailede hangi ihtiyaçlar karşılanır bana Aile ile ilgili bilgi gerekmektedir. Aile kurumunun önemi konusunda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Aile niçin önemlidir ile ilgili aramalar
  ailemiz neden önemlidir aile planlaması neden önemlidir
  aile kurumunun korunması niçin önemlidir aile neden önemlidir

  Bütün insanların küçük yaşta öğrendiği en önemli kavramlardan birisi aile kavramıdır.Aile anne, baba ve kardeş gibi en yakınımızdaki olan fertlerin bütününe verilen isimdir.

  Aile kurumu hayatın her evresinde en önemli kurumdur. Destek aldığımız, paylaştığımız ve sığındığımız bu kavram insanların en önemli unsurudur.

  Aile kavramı genelde çocuklar için çok önemli görünür. Fakat yetişkin insalar içinde en az çocuklar kadar önemlidir. Ailenin güçlülüğü ve sürekli olması hem çocuklar için hemde yetişkinler için yararlı etkiler oluşturur. Dağılan ve sorun olan ailevi ortamlarda çocukların gördüğü zarar kadar yetişkinlerde bu durumlardan etkilenmekte. Problem olan bir ailede o ailenin bütün fertleri ondan etkilenmektedir.

  Bu durumlarda özellikle anneyle babanın boşanıp ayrı yaşamaya karar vermesi durumu çocukları çok etkiler. Özellikle küçük çocuklara nazaran yetişkin çocuklar bu olaydan daha fazla etkilenirler. Bu boşanma ve ayrı yaşama durumları çocuğun ruh sağlığını etkiler ve bununla beraber birçok problem oluşur.

  Türkiye'de aile kavramına çok önem verilmektedir. Ülkemizde aileye verilen önem diğer ülkelere nazaran 3 kat daha fazla. Son dönemlerde giderek zayıflamakta olan aile kurumuna gereken önemi vermek ve her zaman aile kurumunu güçlü tutmak hem yetişkinlerimiz hemde çocuklarımız için daha sağlıklı bir geleceğe adım atmanın en doğru yolu olacaktır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Aile anne, baba ve çocuklardan oluşmaktadır. Aile medeni kanun ile kurulur. Medeni kanuna göre nikah kıyıldıktan sonra aile oluşmuş olur aile çekirdek ve geniş aile olarak ayrılmaktadır. Ailede insanlar ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Ailede sevgi ihtiyacı, korunma ihtiyacı , barınma ihtiyacı ve üreme ihtiyacı karşılanır. Aile sayesinde soy devam ettirilir.
+ Yorum Gönder


aile niçin önemlidir açıklayınız,  aile nicin önemlidir