+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Kavimler göçünü açıklayın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kavimler göçünü açıklayın
  Kavimler göçünü açıklayın. bunun dışında bana tam olrak kavimler göçünün ne gibi nedenlerde ötürü yapıldığı hakkında da bilgi verebilir misiniz. son olarak bana kavimler göçünün tam olarak ne zaman meydana geldiği hakkında da bilgi verebilir misiniz. 2. Asel
  Bayan Üye

  Kavimler göçünü açıklayın

  Kavimler göçü hakkında bilgi


  Kavimler Göçü, 4. yüzyılın ortalarında Hunlar Aral Gölü ile Hazar Denizi arasındaki bölgeden Don ve Volga nehirleri arasındaki bölgeye kaymışlardır.

  Orta Asya'daki Çin Devleti'nin egemenliğinden kurtulmak için MS 350 yıllarında batıya hareket eden Hun grubu, Volga-Don nehirleri arasında yaşayan Hunların daha batıya göçmelerine neden oldu. O tarihlerde Karadeniz'in kuzeyindeki düzlüklerde Cermen kavimlerinden olan Gotlar yaşamaktaydı. 375 yılında Hunlar, Gotların yaşadıkları bu bölgeye girdi.

  Hunların bu bölgede yerleşmesiyle daha fazla buralarda yaşayamayan çoğunluğu Cermen olan Vizigotlar, Ostrogotlar, Gotlar, Gepitler ve Vandallar batıya doğru göç etmeye başladılar. Romalıların barbar olarak adlandırdığı bu kavimler önlerine çıkan diğer kavimleri
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kavimler göçü bilindiği gibi 350-800 yılları arasında gerçekleşmiş olan bir göçtür. bunun dışında Kavimler göçü bilindiği gibi avrupaya yapılmış olan ayrıca çok da şiddetli olan bir göçtür. tarihde kien önemli göçlerden biridir.
+ Yorum Gönder


kavimler göçünü açıklayın,  kavimler göçünü açıklayın.