+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Açıklamalı bebek hırka modelleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Açıklamalı bebek hırka modelleri
  Arkadaşlar lütfen bana hemen açıklama halinde bebek hırka modellerinden bir kaç tane örnek gösterebilir misiniz? Çocuğuma hırka örmek istiyorum ama aradığım gibi bir model bulamıyorum bana model konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bebek hırkaları ve yelekleri bebek hırkası anlatımlı


  Aciklamali bebek hirka modeller.jpgaciklamali-bebek-hirka-modelleri.jpg

  YAPILIŞI:
  HIRKA:
  Robadan başlanılarak örülür. 35 ilmek başlanır haraşo örgüye geçilir. 2 cm haraşo örüldükten sonra ilmekler yaka tarafından başlanarak 8 ilmek haraşo 18 ilmek düz 8 ilmek 4+4 burgu 1 ilmek düz şeklinde dizilir. arka sırasında ilmekler gelidği gibi örülür. sonraki sırada burgu yapılan taraftan başlanarak 28 ilmek düz örülür. geri dönülür yaka tarafındaki 8 haraşo ilmek bekletilir 27 ilmek ters örülerek başa gelinir tekrar aynı şeklide 2 sıra daha örülür. sonraki sırada 1 ilmek örülür. 8 ilmek 4+4 burgu yapılır kalan 26 ilmek haraşo örülür geri dönülür sonraki sırada bütün ilmekler ters örülüp geri dönülür. 9 ilmek düz 26 ilmek haraşo örülür. 26 ilmek haraşo 3 diş olduğunda örgüye devam edilir. yaka tarafından itibaren 34 cm olduğunda bütün ilmekler 2 cm haraşo örülüp bir defada kesilerek bitirilir.
  Roba bitirildikten sonra ön bedenler için robanın her iki tarafından 13 cm lik bölümlere 36 şar ilmek çıkarılır. düz örgü yapılır. ön ortasından 6 ilmek beden boyunca haraşo örülür. 2 sıra örüldükten sonra kol evi için bir taraftan 3 edfa 1 er+2+2 ilmek artış yapılıp 43 ilmeğe ulaşılır. ilmekler bekletilir. diğer ön parça da aynı şekilde örülür.
  Arka beden için robanın 24 cm lik bölümünden 50 ilmek çıkarılarak düz örülür 2 sıra örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan 3 defa 1 er +2+2 ilmek artırılarak 64 ilmeğe ulaşılır. ön beden için bekletilen ilmeklerle arka beden ilmekleri aynı şişe alınırken kol evi tarafından 3 er ilmek artış yapılır ve toplam 156 ilmekle örgüye devam edilir. kol evinden sonra 10 cm örüldükten sonra 1 cm haraşo 1 cm düz 1 cm haraşo 1 cm düz 3 cm haraşo örülüp ilmekler bir edfada kesilerek bitirilir sol ön ortasından 4 cm arayla 5 adet ilik açılır.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Anneler bebeklerinin olacağını öğrendikleri anda yeni doğacak bebekleri için hırkalar kazaklar vb giyim eşyaları örmeye başlarlar. Bebeği için hırka örmeyi isteyen ama model bulmada zorlananlar yukarıda bulunan modelleri yukarıdaki açıklamaya uygun bir şekilde örerek sahip olabilirler.
+ Yorum Gönder


bebek hırka modelleri,  bebek hırkaları,  bebek örgü modelleri,  anlatımlı bebek örgü modelleri,  anlatımlı bebek hırka modelleri,  bebek hırka modelleri anlatımlı