+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Şekip mosturoğlu açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şekip mosturoğlu açıklaması
  Şekip mosturoğlu açıklamasını yapabilir misiniz. bunun dışında bana Şekip mosturoğlu tam olarak kim olduğunu nerede ve ne zaman dünyaya geldiği hakkında kısa kkısa bilgiler verebilir misiniz. çok acil şimdiden teşekkür ederim. 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  Şekip mosturoğlu açıklaması


  Şekip mosturoğlu açıklaması

  Sert çıkış
  Fenerbahçe Kulübü, gündemdeki konulara ilişkin olarak bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


  Toplantıda konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, "Trabzonspor Beşiktaş'a kupada yenildi, Beşiktaş devam ediyor. Ne tesadüftür ki Beşiktaş da lig de Trabzonspor'a yenildi. Biz de bundan mı bir şeyler çıkartmalıyız" diyerek şike imasında bulundu.
  Şükrü Saraçoğlu Stadı'da yapılan basın toplantısına Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sağlık sorunları nedeniyle katılmadı. Onun yerine konuşan Hukuktan Sorumlu Asbaşkan Şekip Mosturoğlu birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.
  İşte Şekip Mosturoğlu'nun açıklamaları:
  Liderliğe yükseldiğimiz andan itibaren Fenerbahçe düşmanlığının ne kadar çirkin bir boyuta ulaşabildiğini hepimiz gördük ve bundan utanç duyduk. Fenerbahçe'nin şampiyonlukları hak edilmiş ve bazı kendini bilmezlerin kirletemeyeceği bir şampiyonluktur. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kirli, Bursaspor'unki temiz bir şampiyonluk mudur? Futbol ailesi, içleri çürümüş bu kişileri derhal aralarından yok etmelidir. Şerefli ikincilikten bahsedenler futbolu kendileri mahvediyor. Sayın Süleyman Seba'ya ait olan 'şerefli ikincilik' sözünün daha anlamlılarına biz sahibiz. Trabzonspor, Beşiktaş'a kupada yenildi, Beşiktaş devam ediyor. Ne tesadüftür ki Beşiktaş'ta lig de Trabzonspor'a yenildi. Biz de bundan mı bir şeyler çıkartmalıyız. Süleyman Seba'nın nitelikleri kimsede yok. Beşiktaş yöneticilerine kimse efsane demiyor. Beşiktaş Kulübü'nün hangi açıklamasına inanalım? Mete Düren'in söylediklerine mi yoksa resmi siteden yayınlananlara mı?
  "Sadri Şener, özür dileme makinesine dönüştü"Trabzonspor Başkanı özür dileme makinesine dönüştü. Şener Kayseri maçından sonra Yunus Yıldırım'dan özür diledi. Şener özür dilemeli mi özür dilemeli mi. Özürler bitmedi. Beşiktaş maçından sonra Beşiktaş'tan özür diledi. Şeref tribününde olanlardan dolayı camia adına özür diledi. Trabzonspor’un açıklamaları suçtur. Burası hukuk devletidir. Haklarını kendileri araması suçtur. Sadri Şener’in tekrar düşünüp özür dilemesi gerekiyor. Sanırım Sadri Şener ilk fırsatta da medyadan özür dileyecek. Bence Trabzonspor fırtınasını atan 70’li yılların başkan ve yöneticileri elleri öpülecek insanlardır. Sadri Şener 70’li yıllardaki başkan yönetici ve oyunculardan da özür dilemelidir. Özür dilemeye bugün başlasa sezon sonunda bitirir.
  "Belgeniz yoksa susun!"Yayıncı kuruluşa bir çağrım var. Maçlardaki hakem hatalarını Marcus Merk’in de yorumları ile yayına verilsin. Verilsin ki görelim kime daha fazla hata yapılmış. Bu hata değil de art niyetse içimizde tutuyorsak bu suçtur. Art niyet olduğunu düşünüyorsanız belgeleri gösterin. Belgeleriniz yoksa susun. Başkan’ın devre arasındaki açıklamalarının arkasındayız.
  "Şener TFF'de bir kusur arıyor"Şener'in isteği FIFA yardımcı hakemi olması ise bizim maçlara da baksın. Sadri Şener TFF’de bir kusur arıyor. Olanlar tezinin ne kadar gayri ciddi olduğunu gösteriyor. G.Birliği’nde ilk goldeki ofsaytı hemşerilikle anlatıyor. Tahmin ediyorum ki listeye hiç bakmamış. 2 tane Diyarbakırlı hakem var, 8 tane de Trabzonsporlu hakemler var. Bizim maçları da yönettiler. Konyaspor maçında hakem Abdullah Yılmaz. O maçta Özer’in ayağı kırıldı. O pozisyonda hakem faul bile vermedi. Onlar gibi düşünürsek bu olay da komplo. Sadri Şener’in anlayışı ile bu sonuç çıkıyor. Bursalı hiç hakem yok ama Bursa geçen yıl şampiyon oldu.
  Gençlerbirliği maçını Nihat Mızrak’ın yardımı ile kazandığımızı söylüyor Sadri Şener. Mızrak Çuvalı sığmadı diyen yorumcuya soruyorum. 2007’deki Sakaryaspor maçımızı hatırlıyor mu? O maçta nasıl bir hata var o maçın yardımcı hakemi kim? O maçlarda da hakem Nihat Mızrak. Sakarya’da 1-0 kazandık. O maçta Sakaryaspor kalecisinin Semih Şentürk’e açık faulü es geçildi. O zaman Mızrak, Diyarbakırlı değil miydi?
  "Sadri Şener "şaka yaptım" diyebilecek kadar sorumsuz"4-2’lik bir maçta atılan diğer 3 gol yok sayılamaz. Sadri Şener sürekli Fenerbahçe üzerinden örnekler veriyor. 2 hata var. Bunlardan birisi Kayserispor maçında Volkan Babacan’ın yaptığı hata. 2 hafta sonra onların maçında da oldu. Sorulduğunda ben şaka yaptım diyebilecek kadar sorumsuz. Sayın Sadri Şener, tabii ki yönetici olarak hatalardan dolayı kendine mazeret arıyor olabilir ama sorumluluk sahibi yorumcular özel olaylar üzerinden genel yorumlar yapıyor. Metin Şentürk’ün bile bu pozisyonu görebileceğini söylüyorlar. Ben bu yorumu kınıyorum. Aynı kişiler 2 sene önce İBB maçında ilki 1 metre 2. ‘si 2 metre olan pozisyonlar sonrasındaki yorumlarını bir daha izlemelerini istiyoruz.
  "Şener'in paniğe kapılmasına gerek yok"Hangi Sadri Şener’i ciddiye alacağız. Liderken “ TFF Başkanı'nı tanırım, desteklerim, TFF’den memnunum, güzel şeyler yapıyorlar" diyor ama şimdi onları taraflılıkla suçluyor. Aynı Şener, “Aziz Yıldırım çok çalışkan biri, onun orada olması kulüpler için avantaj” deyip şimdi onu tarafsızlıkla suçluyor. Şener ilk yarıyı lider bitiren takımın şampiyon olacağını sanıyor. Şener’in paniğe kapılmasına gerek yok henüz 10 hafta var. Trabzonspor yönetiminin önceliği hata yapmamak olacak. Emeği olan insanlara şükranlarını bildirin.
  "Kim hangi odayı bastı kimse bilmiyor" Değerlendirmeleri yaparken 2. yarıda tüm olanları göz önüne getirin. Bir de Beşiktaş maçında Şenol Güneş’in başından geçenlere bakın. Bir de şehir efsaneleri var. Başkan hakem odasını bastı. Kim hangi odayı bastı kimse bilmiyor. Yayınlanan raporda odanın basıldığına dair hiçbir şey yok ama herkes oda basıldığını iddia ediyor. Biri açıklasın. Kim hangi maçta hangi odayı bastı. Bizim yaptığımız 1 – 2 açıklama olay yaratıyor ancak başkaları şakacı olarak algılanıyor. Kayserispor kafilesi Trabzon’da taşla karşılandı, TV’lerde misafirperverlik ön plana çıktı. G.Birliği oyuncularının "Trabzonspor için oynayacağız" demeleri hiç ön plana bile çıkartılmıyor.
  "Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız"Her yıl lig yarışının içindeyiz. Diğer branşlarda finalde bizim adımız var. Diğer takımlar iddiayı kaybettiklerinde mazeret üretmek için bu tip akıl yoksunu açıklamalar yapıyorlar. Biz kendi işimizi daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Başta Trabzonspor olmak üzere mazeret üretenlere sesleniyoruz: Futbol bu yıl bitmiyor, herkes kendi işine baksın. Ülkede her şey gelişiyor. Değişime kulak verin. Her şeyden önemlisi tarih gerçekleri eninde sonunda ortaya çıkartıyor. Sayın Şener’i Türkiye’nin 4’de 3’i bizi destekliyor diyor. Geri kalanları görmüyor musunuz? Galatasaray Bursa’ya maçı satacak diyenler maç sonrasında ortadan kayboldular. Büyük takımlar diğerleriyle uğraşmaz. Fenerbahçe hedef birliği yapmıştır.
  Açıklamalarımı şu sözlerle sonlandıracağım. 1974’de İslam Çupi şunu söyledi: “Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız.”
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Şekip mosturoğlu bilindiği gibi futboldan iyi anlayan ayrıca bunun için de bilindiği gibi Şekip mosturoğlu çok yetenekli bir futbol yorumcusudur. ayrıca Şekip mosturoğlu hakkında yapılan yorumlara baktım ama onun hakkında pek iyi bir şey bulamadım doğrusu.
+ Yorum Gönder