+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Görselleri inceleyen bilim dalı ile ilgili araştırma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Görselleri inceleyen bilim dalı ile ilgili araştırma
  Görselleri inceleyen bilim dalı ile ilgili araştırmalar yapmam gerekir. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Görsel semboller nerelerde kullanılır çok fazla görsel sembol var mıdır ban bu konuda bilgi gerekiyor ban bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Görselleri inceleyen bilim dalı hakkında araştırma

  Dünyanın her yerinde hangi konu, alan, mevki, sektör v.s. olursa olsun hep bir takım işaretler, semboller, simgeler veya göstergeler kullanılır. Örneğin; fizikte kullanılan milyonlarca semboller var. Kimya, matematik, mühendislik, biyoloji, uzay bilimi ve birçok alanda milyonlarca semboller, simgeler var.

  İşte bu sembollere zamanla düzenleme ihtiyacı duyulmuştur.İşte bu sembol, simge, işaret ve göstergeleri sistematik bir şekilde inceleyen bilim dalına Semiyoloji (Semiology) denir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Görsel simgeler çok fazla kullanılmaktadır. Görsel simgeler pek çok yerde kullanılmaktadır. Görsel simgeler her alanda ve her işte karşımıza çıkmaktadır. Görsel simgeler çoğaldıkça bu simgeleri düzenleyecek kişilere gerek duyulmuş ve semiyoloji kurulmuş ve bu alan ile ilgilenecek simologlar eğitilmiştir.
+ Yorum Gönder