+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Haberler
  Devamlı Üye

  Rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir
  Rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir


  Rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir hakkında bilgi

  adyo ve Televizyon Üst Kuruluna, Radyo Lisans ve Yayın İzin almak için 883 kuruluşun başvurduğu bildirilir.
  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun açıklamasına göre, 33 kuruluş Ulusal, 83 kuruluş Bölgesel ve 767 kuruluşta Yerel ölçekte radyo yayını yapmak amacıyla başvurulur.
  Üst Kurul Başkanı Ali Baransel, daha önce Türkiye genelinde yayın yapan 2040 Radyonun bildirimi bulunduğunu hatırlatarak, ilgili yasal hüküm uyarınca, Üst Kurul Lisans ve Yayın İzin almak için başvuruda bulunmayan radyoların, bundan böyle yayınlarının sürdürmelerinin mümkün olmadığı hatırlattı. Baransel, bu durumdaki radyoların listesini İçişleri Bakanlığına gönderileceğine söyledi.
  Radyo yayıncılığının, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmamızdaki etkinliğine dikkat çeken Baransel , amaçlarının Demokrasinin temel unsurları arasında yer alan çoksesliliği, bu alana yansıtmak olduğunu söyler.
  Yerel radyolara önem verdiklerini ifade eden Baransel,
  “Ancak, yerel radyoların bir bölümü maalesef sorumlu, ciddi ve düzeyli yayıncılık anlayışıyla bağdaşmayan bir tutum sergilediler. Güç ama o ölçüde onurlu bir hizmet dalı olan Radyo yayıncılığı konusunda, daha duyarlı davranılmasını diliyorum.”dedi. Baransel şöyle konuştu:
  “Sorumlu, düzeyde, her şart ve ortamda ülke çıkarlarına gözeten, hukuka, kişilik haklarına, milli ve manevi değerlere bağlı, Türk dilinin yozlaştırmayan, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere T.B.M.M. ile ilgili Anayasal kuruluşların saygınlığına gölge düşürmeyen bir yayıncılık anlayışını hakim kılıncaya kadar denetimlerinizi ve çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.”
  Baransel, Lisans ve yayının izni işlemlerinin tamamlanmasından sonra, frekans kirlenmesi sorununun çözümleneceğini belirterek, deniz, hava, kara ve savunma amaçlı haberleşme hizmetlerinin artık olumsuz şekilde etkilenmeyeceğini ifade etti.
  Bu arada, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun Kana 6, Show TV ve Kanal D için, müstehcen yayınlarından dolayı verdiği bir günlük yayın durdurma kararına Ankara İdare Mahkemelerimde halen görüşüldüğünü hatırlatan Baransel,
  “Biz idari tasarrufta bulunan bir kuruluş. Her demokratik ülkede olduğu gibi yargı yolu acıktır, Yayın kuruluşlarının bu tutumlarının doğal karşılıyoruz. Ancak biz bu tasarrufumuzu konusunda hukuk yollarını sonuna kadar kullanmaya kararlıyız.” dedi.
+ Yorum Gönder


rtük sosyal hayatımıza sağladığı yararlar,  rtükün sosyal hayatımıza sağladığı yararlar,  rtükün sosyal hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir,  rtük çalışmaları nelerdir,  rtük yararları,  rtük çalışmaları ve sosyal hayatımıza sağladığı yararlar