+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Okul öncesi eğitimde rehberlik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Okul öncesi eğitimde rehberlik
  Okul öncesi eğitimde rehberlik hizmetleri veriliyor mu rehberlik hizmetleri hangi amaç ile okul öncesinde veriliyor bana rehberlik konusunda bilgi gerekiyor bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Okul öncesi eğitimde rehberlik hakkında Bilgi

  Okul Öncesi Eğitim Rehberlik Programı 2012-2013 Öğretim Yılında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce belirlenecek il ve eğitim kurumlarında pilot uygulamasının yapılması kararlaştırıldı.

  Okul öncesi eğitimde.jpg

  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısı üzerine Talim Terbiye Kurulunda görüşülen Okul Öncesi Eğitim Rehberlik Programının linkteki örneğine göre, 2012-2013 Öğretim Yılında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce belirlenecek il ve eğitim kurumlarında pilot uygulamasının yapılması ve uygulama sonuçları doğrultusunda gerekli düzenlemelerin yapılarak Kurula sunulması kararı alınmıştır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  2012 /2013 eğitim ve öğretim döneminde bazı okullarda pilot çalışma amacı ile rehberlik hizmetleri verilmiştir. Rehberlik hizmetleri okul öncesinde çok yararlı bulunmadığı için 21015 yılında kaldırılmıştır. Okul öncesi kurumlarda bulunan rehber öğretmenler başka okullara aktarılmışlardır.
+ Yorum Gönder