+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda İbadet etmek insana niçin huzur verir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  İbadet etmek insana niçin huzur verir
  İbadet etmek sizce insanlara neden huzur verir? Lütfen bu konu hakkında beni bilgilendirir misiniz? İbadet etmek insanı nasıl etkiler bana ibadet konusunda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. Asel
  Bayan Üye


  İbadet etmek ve huzur


  İman tohumu, ibadet le yeşerir, büyür ağaç olur meyve verir.imanın nur u, ve kalbin huzuru artar. Kalbe emniyet sükun huzur verir. Şerrin de hayırında Allah (c.c) geldiğine iman etmek insana sonsuz bir dayanma gücü kuvveti verir. Allah (c.c) bütün varlıkları yaratandır insanları daha üstün kılar sayılmayacak güzellikler verir. Çiceklerle hayvanlarla tabiatı donatır, yanlış davranışları suçları hemen cezalandırmaz yaptığımız yanlışları fark etmemiz için bize zaman tanır, yaptığımız iyiliğe karşılık pek çok iyiliklere ulaşmamızı sağlar. Şanı yüce Allah (c.c) hatalarımızı görüp tevbe etmemizi ister. Bağışlaması ve Rahmet i gazab ından fazladır. İman ruh sağlıgımızı besler. Güç kazandırır sıkıntılı, kalplerin ışığı imandır. İmanı eksik olan hiçbir şekilde huzurlu olmaz arayış içerisinde olur kimileri huzuru uyuşturucuda, içki gibi şeylerde ararlar. Halbuki Allah (c.c) sevgiyle sarılırsa hem dünya hemde ahrette mutluluğu yakalar. Şu halde iman ağacı na sımsıkı sarılmamız gerekir.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İnsanlar doğaları gereği eksik kaldıkları aciz oldukları konuda sığınmak isterler böyle durumlarda kendilerinden büyük ve güçlü bir varlığa sığınma gereği duyarlar. Bu nedenle insanlar ibadet eder ve ibadet ettiklerinde huzur bulurlar.
+ Yorum Gönder


ibadet etmek insana niçin huzur verir