+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Hz. Muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar hangileridir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Hz. Muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar hangileridir?
  [Arkadaşlar Hz. Muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar hangileridir kısaca bilgi verir misiniz?Peygamberimiz doğduğu ortam ve zamanda insanlar nasıl dinlere inanıyordu bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hz. Muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar

  Putperestlik en yaygın dindi. Bunun yanı sıra sayıları çok az olan hanifler mevcuttu. Yine az sayıda Yahudi de vardı. Hiristiyanlar ise Medine şehrinde yaygındı.

  İnanç yönünden Arabistan, kelimenin tam mânâsıyla anarşi içinde kıvranıyordu. Garip itikatlar burada da kol geziyordu.

  Bir kısmı tamamen inkârcı idiler. Dünya hayatından başka hiç bir şeyi kabul etmiyorlar,
  "Bizim için dünya hayatından başka bir hayat yoktur yaşarız ve ölürüz. Bizi öldüren zamandan başka birşey değildir" 1 diyerek, güyâ keyiflerince hayat sürüyorlardı.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Peygamberimiz tam bir cahiliye döneminde doğmuştur. İnsanlar karanlığa sürükleniyordu. İnsanlar kendi elleri ile yaptıkları o putlara tapıyor doğan kız çocuklarını defnediyor diri diri taşlayarak öldürüyorlardı. İslamiyet ile cahiliye dönemi son bulmuş insanlar aydınlanmaya başlamışlardır.
+ Yorum Gönder


hz muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar hangileridir,  hz muhammedin doğduğu ortamda yaygın olan inançlar,  hz muhammedin dogdugu dönemde yaygın olan dini inanışlar hangileridir çok kısaca