+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Türkiye'de adalet sadece kadın ismidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türkiye'de adalet sadece kadın ismidir
  Türkiye'de adalet sadece kadın ismidir kısaca açıklar mısınız? Türkiyede adalet sadece bir kadın ismidir sözü ile ne anlatılmak istenmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Türkiye'de adalet sadece kadın ismidir

  Türkiye'de adalet sadece kadın ismidir  dünyada hiçir zaman adalet olmadığını ve olamayacağını anlatan sözdür.

  patron işçiyi, siyasetçi vatandaşı, devlet halkı, zengin fakiri, güçlü zayıfı her zaman ezecektir. evet mahkemeler falan kurulmuş her yerde. demokrasi denen bişeyde icat edilmiş. insan hakları evrensel beyannamesi-fransız ihtilali falan filan da var, var oğlu var ama adalet yok. çünki o sadece bir kız ismi.

  dolayısıyla; örneğin bir ülkede mahkemelerin olması, orada sadece adil yargılanabilme ihtimali olduğunu gösterir, o kadar yani, fazlası değil. o yüzden adalet bu dünyada sadece bir kız ismi olarak kalmaya mahkumdur.

  adalet sadece diğer dünyada olacaktır. allah ın adaleti %100 olacaktır. ne eksik ne fazla, tamı tamamına. beni de sabırlı olmaya iten de zaten ilahi adalet değil mi? beklemek gerek. ne de olsa bir zamanların favori bir reklamında dediği gibi ''gelecekte bir gün gelecek''.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Türkiyede adalet sadece bir kadın ismidir sözü ile ülkemizde adalettin olmadığı anlatılmak istenmektedir. Bu söz ile ülkede gerçekte bir adaletin olmadığı anlatılmak istenmektedir. Gerçek adalet bu dünyada değil öbür dünyada karşımıza çıkacaktır.
+ Yorum Gönder