+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi
  Sizce Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi? Yasmin doğum kontrol haplarının ne gibi yan etkileri var kilo alımı yada kilo kaybına neden olurlar mı bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Leyla
  Devamlı Üye

  Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi
  Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi hakkında bilgi  Yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi 11.jpg.


  doğum kontrol hapı kilo verdirirmi maymunların kilosu
  Kimimiz çoktan bebeklerimizi aldık kucaklarımıza,kimimiz büyüttük okullu ettik.Bakabileceğin kadar çocuk yap kuralına uymalıyız ama nasıl?Birçok yöntem bulunmakta ama erkekler korunmayı sevmedikleri için çoğunlukla biz bayanlara kalıyor korunmak.Sevgili meleklerim,işte sizlere bomba gibi bir haber.Doğum kontrol hapı kullanmak kimimiz için eziyettir bize gereksiz kilolar aldırıyorlar deriz ama;gerçekler ortaya çıktı doğum kontrol hapı değil boğazımızı tutamamamız bize bunu yapıyormuş. J

  Doğum kontrol hapları kilo aldırır mı?Bakalım hanımlar:
  Doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum çünkü; kilo alıyorum diyorsanız eğer size şok bir haber bayanlar.Human Reproduction dergisinde bir araştırma yayınlandı buna göre;Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nden araştırmacılar, doğum kontrol hapının kilo aldırdığına dair inanışların yanlış olduğunu ıspatladılar.
  İnsanlara anatomik olarak en çok benzeyen maymunlar üzerinde bir araştırma yapıldı.Araştırmanın başında maymunların yarısı normal kilodayken, diğer yarısı aşırı kiloluydu. Hayvanlara verilen ilacın dozu insanlara sekiz ay boyunca verilen ilaçla aynıydı. Bu süre içerisinde beslenmeleri, spor yapmaları ve vücutlarındaki yağ oranı sürekli olarak takip edildi.
  Korunduğunuz ilaçlara güvenebilmeniz için;
  Araştırmanın sonucunda; normal kiloda olan maymunların aynı kiloyla devam ettikleri yani kilo almadıkları görüldü. Esas şok eden konu ise; aşırı kiloda olan maymunların ağırlıkları %8,5 vücutlarındaki yağ oranı da %12 azalmıştı.
  Araştırmacılara göre bu, aşırı kilolu kadınların düzenli beslenerek ve doğum kontrol hapını kullanarak kilo verebilecekleri anlamına gelmektedir. Yani düşünülenin aksine doğum kontrol hapı kilo aldırmıyor!
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Yasmin doğum kontrol hapları doğum kontrolü sağlamak yada adet dönemlerini düzenlemek için kullanılan haplardır. Haplar hormon içerikli oldukları için doğum kontrol hapları kilo alımı yada kilo kaybı yapabilir ayrıca baş ağrısı, sinir ve strese neden olabilirler.
+ Yorum Gönder


doğum kontrol hapı kilo verdirir mi,  yasmin kilo verdirirmi,  yasmin doğum kontrol hapı kilo verdirir mi,  yasmin kilo verdirir mi,  kilo verdiren doğum kontrol hapı,  yasmin doğum kontrol hapı kilo aldırırmı