+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar nelerdir
  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar nelerdir 2. Asel
  Bayan Üye

  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar nelerdir

  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar Hakkında

  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar İle İlgili Bilgi

  Olumsuz Aktarma ile Ket Vurma arasındaki farklar
  Olumsuz Aktarma ve İleriye Ket Vurma Farkı

  Ket vurma, bilginin önce ya da sonra öğrenilmiş diğer bilgilerin bozucu etkisiyle unutulması olgusudur. Ket vurmada bellekteki bilgi diğer bilgiyle yer değiştirir ya da diğer bilgi tarafından engellenir. Çoğu araştırma ket vurmanın unutmada temel süreç olduğunu ileri sürer.

  Olumsuz aktarma, İlke ve kavramların tam ve doğru olarak öğrenilmemesi durumunda, bunların daha sonraki öğrenmeleri güçleştirmesi ya da engellemesidir.

  Olumsuz aktarma daha çok psikomotor becerilerle ilgilidir ve öğrenme anında ortaya çıkar. Ket vurma ise unutma ile ilgilidir. Önceden öğrenilmiş iki bilginin birbirini engellemesi, karıştırması söz konusudur.
  Eğer seçeneklerde hem olumsuz transfer hem de ket vurma varsa örneğin psikomotor bir beceri mi yoksa bilgi ile ilgilimi olduğuna bakılmalı.


 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Ket vurmada insanlar önceden öğrendikleri şeyleri unutarak geriye dönmeleridir. Ket vurmalar genelde olumsuzluklar karşısında ortaya çıkarlar yeni bir kardeşin doğumu ile bezden kesilmiş kardeşin altını ıslatmaya başlamasıdır. Olumsuz aktarmada insanların f klavye ile yazması ve bunun sonucunda q klavye ile yazamaması gibi etkiler yaratır.
+ Yorum Gönder