+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Türkiyede En soğuk bölge hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Türkiyede En soğuk bölge hangisidir
  Türkiye de En soğuk bölge hangisidir? Ülkemizin en soğuk bölgesinin özellikleri nelerdir bana bu konuda acil bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. En soğuk bölgenin özellikleri konusunda bana acil yardımcı olursanız sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Türkiyede En soğuk bölge hangisidir

  Türkiyede En soğuk bölge hakkında

  Türkiyede En soğuk bölge ile ilgili bilgi

  Türkiyede En soğuk bölge

  Doğu Anadolu'daki kara ikliminde kışlar çok sert ve uzun geçer. yurdumuzun en soğuk yöresi Erzurum-Kars civarıdır. Kışın ısı eksi 45-47 derece olur. 7-8 Ay kış yaşanır.
  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise yazları çok sıcak geçen bir kara iklimi vardır. Yağışları çok azdır. Urfa, Mardin, Diyarbakır yöresinde yazın Sıcaklığın 45 dereceye çıktığı olur. kara ikliminde yağışlar az olduğundan Toprak bozkır durumundadır. Bahar yağmurlarıyla yeşeren yamaçlarda renk renk çiçekler açar. Bodur yeşillikler görülür. Yaz kuraklığında hepsi kurur. Ağaçlar daha çok akarsu boylarındadır.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Ülkemizin en soğuk bölgesi doğu anadolu bölgesidir. Bu bölgede yükseltinin çok fazla olması bu bölgenin soğuk olmasına neden olmaktadır. Doğu anadolu bölgesinde kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçer bölgede kar 150 gün dolaylarında yerde kalır.
 4. Ziyaretçi
  türkiye nin en sıcak bölgesi nedir

 5. Fatma
  Administrator
  türkiye nin en sıcak bölgesi nedir
  Ülkemizin en sıcak bölgesi Güney Doğu Anadolu Bölgesidir.

+ Yorum Gönder


en soğuk bölge,  en soğuk bölgemiz,  türkiyenin en soğuk bölgesi neresidir,  en soğuk bölge neresidir,  en soguk bolge,  türkiyede en soğuk bölge