+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Türkiyede Yazın en sıcak bölge hangisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Türkiyede Yazın en sıcak bölge hangisidir
  Türkiyede Yazın en sıcak bölge hangisidir. Türkiye de yaz mevsimini en sıcak geçiren bölge hangisidir bana yaz mevsimini en sıcak geçiren bölge ile ilgili bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Türkiyede Yazın en sıcak bölge hangisidir

  Türkiyede Yazın en sıcak bölge hakkında

  Türkiyede Yazın en sıcak bölge ile ilgili bilgi

  Türkiyede Yazın en sıcak bölge


  Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Güneydoğu Torosların güneyinden Suriye sınırına kadar olan yerleri kaplar. Bölge doğu ve kuzeyden Doğu Anadolu Bölgesi, batıdan Akdeniz Bölgesi, güneyden Suriye ve Irak ile çevrilidir.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye'nin en düzlük bölgelerinden biri olup, bu düzlükler Arap Yarımadası'nın güneyindeki Hint Okyanusu'na kadar gider. Bölge etli ve baharatlı yiyeceklere sahip olan zengin bir mutfak kültürüne sahiptir.


 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Türkiye de yaz mevsimini en sıcak geçiren bölge Güney doğu anadolu bölgesidir. Türkiyede en düz olan bölge güneydoğu anadolu bölgesidir. Güneydoğunun çok düz bir bölge olması ve bozkırların bu bölgeye hakim olması bu bölgenin çok sıcak olmasına neden olmaktadır.
+ Yorum Gönder


turkiyenin en sicak bolgesi,  türkiyede yazın en sıcak bölge,  türkiyenin en sıcak bölgesi,  en sıcak bölgemiz hangisidir,  en sıcak bölge,  türkiyenin yazın en sıcak bölgesi