+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Nevriye Uzun
  Üye

  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı
  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılır mı? Karadeniz bölgesinde en çok hangi hayvanlar yetiştirilmektedir bana bu konuda bilgi gerekmektedir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı

  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı hakkında

  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı nelerdir

  Karadeniz kıyılarında küçükbaş hayvancılık yapılırmı ile ilgili bilgi  Bölgede hayvancılık faaliyeti önemli bir ekonomik etkinliktir. Kıyı kesiminde bitki örtüsünün gür olması, yüksek dağ çayırlarının bulunması ve arazinin engebeli olması ve nemli iklim nedeniyle büyükbaş hayvancılık yapılır.

  Büyük baş hayvancılık ön plandadır.

  Bölgenin kuzeyindeki Karadeniz, balık potansiyeli bakımından zengindir. Türkiye balık üretiminin yaklaşık % 80'i Karadeniz'den karşılanır. Son yıllarda aşırı avlanma ve denizin kirlenmesi nedeniyle balık üretiminde düşme görülmüştür. Karadeniz'de 200 m den daha derinlerde zehirli gazlar sebebiyle canlı hayatı yoktur.

  Küçükbaş hayvancılık bölgenin iç kesimlerindeki ovaların kenarlarında yaygındır.

  Arıcılık faaliyetleri de bölgede gelişmiştir.

  Özellikle Rize-Anzer yöresinin balları çok ünlüdür.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Karadeniz bölgesinde en fazla büyük baş hayvancılık yapılmaktadır. Karadeniz bölgesinde bitki örtüsünün zengin olması ve kıyılarda çok fazla bitkinin yetişiyor olması nedeni ile büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Karadeniz bölgesinde küçük baş hayvancılık yapılmamaktadır.
+ Yorum Gönder