+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Bireyin sağlıklı yaşam sürdürebilmesinde ona katkıda bulunabilecek organizasyonlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Bireyin sağlıklı yaşam sürdürebilmesinde ona katkıda bulunabilecek organizasyonlar
  Bireyin sağlıklı yaşam sürdürebilmesinde ona katkıda bulunabilecek organizasyonlar

  Toplumda sağlıklı bir birey olarak yetişmeniz için büyüme, gelişme ve ergenliğin tartışılıp paylaşıldığı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların başında Dünya Sağlık Örgütü gelmektedir. Bununla birlikte okulunuzda bulunan rehberlik ve psikolojik danışma
  servisi,
  Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğüne bağlı danışma merkezi, il ve bölgenizdeki rehberlik araştırma merkezinden yardım alabilirsiniz. Sınıfınıza ergenlik döneminin özellikleri ve gelişim alanları konusunda çalışma yapan doktor, psikolojik danışma ve rehberlik uzmanı veya psikolog davet edebilirsiniz.
  Misafirinize bire bir sorular sorarak merak ettiğiniz konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  Bu organizasyonlardan ve uzmanlardan ihtiyacımız olduğunda yardım almak sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı sürdürebilmemize katkıda bulunur.
  Bu organizasyonların çalışmalarına katkıda bulunabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

  Ergenlik döneminde görülen bedensel ve ruhsal değişiklikler bazı gençlerde sorun yaratmazken bazılarını derinden etkiler. Bu dönemi daha sorunsuz geçirebilmek için çevremizdekilerle sağlıklı bir iletişim kurmamız gerekir.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bir insanın sağlıklı bir şekilde yaşaması için öncelikle temel ihtiyaçlarını karşılayacak güce ihtiyacının olması gerekir. Daha sonra bir ortama yada gruba ait olması ve bulunduğu ortamda kabul görmüş sevilen ve sayılan bir insan olması gerekir. İnsanlar zor durumda dayanacakları insanlara gereksinim duyarlar böyle durumlarda onlara destek olacak kişilerin varlığını bilmek isterler ve böyle durumları daha kolay atlatırlar.
+ Yorum Gönder