+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Hava Kirliliğinin Nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zarafet
  Üye

  Hava Kirliliğinin Nedenleri
  Hava Kirliliğinin Nedenleri Nelerdir
  Kaliteli yakıtların kullanılması ile soba ve kaloriferlerin uygun şekilde yakılması hava kirliliğini azaltacaktır. Otomobillerin egzozlarından çıkan Gazlar da hava kirliliğine neden olur. Kentlerimizin çukur yerlerde kurulması da hava kirliliğini artırır. Etrafı dağlarla çevrili olan kentlerde rüzgâr hızı yavaşlar. Bu yüzden Havadaki zararlı gazlar, rüzgârlar tarafından başka yerlere taşınamaz. Bu da hava kirliliğini artırır.

  hava-kirlili-inin-nedenleri.jpg

  Kentlerimizin konumları uygun olsa bile olumsuz hava koşulları ve rüzgâr esmemesi de hava kirliliğinin artmasına neden olabilir.

  Hava kirliliğinde, tabii kirlilik kaynaklarından çok suni kaynaklardan meydana gelen kirlilik önemlidir. Çünkü günümüzde insanları en çok ilgilendiren, özellikle büyük yerleşim merkezleri ve sanayi alanlarındaki hava kirliliğidir. Bu kirlilikte daha çok insanfaaliyetleri sonucu meydana gelir.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Hava Kirliliğinin en önemli nedenleri kaliteli yakıtların kullanılmaması, kentleşmeler sonucu ortaya çıkan olumsuz koşullar ve egzoz gazlarıdır. Özellikle sanayide yanlış yerin kullanılması ve sanayi yüzünden ortaya çıkan kirliliklerdir.
 3. Fatma
  Administrator
  Hava kirliliği canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve maddi, manevi zarar meydana getiren havada ki yabacı maddelerin normal seviyelerinin üzerinde miktara ulaşmasıyla oluşur.İnsanların çeşitli faaliyetleri sonucu oluşan atıklarla hava tabakası kirlenip canlılara zarar verir. Bunları önlemek için kaliteli yakıtları kullanmalı ve havayı kirletecek şeylerden uzak durmalıyız
+ Yorum Gönder