+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Ekmek İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Ekmek İle İlgili Kompozisyon
  Ekmek İle İlgili Kompozisyon örnegi


  “Her mutluluk her geçim rahatlığı; sıkı sürekli ye yorucu bir çalışmanın sonucu ve mükâfatıdır Zamanında çalışmayan elindeki fırsatları değerlendirmeyip vakit geçiren insanlar geçim sıkıntılarından kurtulamazlar Bunlar başkalarının sırtından geçinmeye alışmış zararlı kişilerdir.

  Bin bir zorlukla dolu olan hayatta ekmek parası kazanmak zannedildiği kadar kolay bir iş değildir “Ekmek aslanın ağzında” deyimi bu zorluğu çarpıcı bir benzetmeyle vurgular Geçim yolunda herkes kendine göre bir çaba bir gayret gösterecektir Her işin yapılmasını gerektiren bir zaman vardır Bu zamanda keyfimiz ve arzumuz dışında çalışmak belki bize ağır gelebilir Bunun sonucu geçim için başkalarına muhtaç duruma düşebiliriz Onurlu kişiler hiçbir zaman böyle durumlara düşmek istemezler.

  Bu nedenle insan çalışmasını gerektiren şartların güçlüğü karşısında yılgınlığa kapılmadan var gücüyle çalışmalıdır Tarlada çiftçi yazın güneşin altında; fırıncı ateşin karşısında; madenci toprağın derinliklerinde; gemici fırtınalı denizlerde hep aynı amaç geçinmek için çalışır Ne mutlu kendi emeğiyle geçinenlere”.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Her yemekte ekmek olmazsa olmaz bir beşindir. Ekmek buğdaydan yapılmaktadır. Ekmek her yemekte yenilir. En çok ekmek tüketen ülke Türkiye dır.
+ Yorum Gönder