+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sabah namazının sünneti ile farzı arasında kaza namazı kılınırmı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sabah namazının sünneti ile farzı arasında kaza namazı kılınırmı
  Sabah namazının sünneti ile farzı arasında kaza namazı kılınır mı. bunun dışında sabah namazının farzları tam olarak kaç rekattır ve bunun dışın da sabah namazının sünnetleri kaç rekattır. ve son olarak sabah namazı tam olarak ne zaman kılınabilir. 2. Gülehasret
  Devamlı Üye

  Sabah namazının kazası ne zaman kılınır, yatsı namazının kazası nasıl yapılır son sünnet de kaza edilir mi?

  Sabah namazının ve diğer vakit namazlarının kazası kerahet vakitleri dışında her zaman kılınabilir. Sabah namazına uyanamayan kimsenin geciktirmeden öğleye kadar kazasını kılması en uygunu olanıdır.

  Yatsı namazının kazası dört rekat farzın kazası ve üç rekat da vitir namazının kazası olarak kılınır. Son sünnetin kılınması gerekmez.

  Kaza namazları nasıl kılınmalı

  Kaza namazı hangi vakitlerde kılınabilir, belli bir vakti var mıdır?

 3. Ziyaretçi
  Sabah namazi sünet ve farz arasinda kaza namazi kilinirmi
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sabah namazı bilindiği gibi farz olan namazlardan biri olup bu namaz bilindiği gibi hem 2 rekat farz ve genel olarak 2 rekat sünnet olarak kılınmaktadır. bunu dışında sabah namazı bilindiği gibi ezan ile kılabilirsiniz ama bu namazı bilindiği gibi güneş doğmadan önce kılmanız gerekir.

+ Yorum Gönder


sabah namazının sünneti ile farzı arasında kaza namazı kılınırmı,  yatsı namazının arkasından kazası kılınır mı