+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Doğada su döngüsü olmasaydı ne olurdu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: doğada su döngüsü olmasaydı ne olurdu?

  Yer yeryüzündeki bütün sular katılmaktadır. Söz gelimi denizlerden buharlaşan su yağış olarak yer yüzüne dönmekte bir kısmı yüzeysel sularda birikip bir kısmı da yer altı sularına karışmaktadır.Yer altı sularının son toplanma yeri ise deniz ve okyanuslardır. Burada toplanan sular su döngüsüne devam eder ( uzun su devri ). Deniz ve okyanuslardan buharlaşan suyun karalara geçmeden tekrar yağmur kar dolu biçiminde deniz ve okyanuslara geçmesine ise kısa su devri denir.
  Cevap: doğada su döngüsü olmasaydı ne olurdu? frmacil sayfa 2iki Cevap: doğada su döngüsü olmasaydı ne olurdu?

 2. Ziyaretçi
  Bitkilerin terlemesinden ve nemli topraklar akarsular göller ve denizlerdeki suların buharlaşmasından oluşan su buharı hava akımlarıyla yukarı doğru yükselir ve yükselen hava soğur. Bu yüzden su buharı çok küçük damlacıklar halinde yoğunlaşmaya başlar. Bu damlacıklar bulutların oluşmasına yol açar.
 3. Ziyaretçi
  tüm canlıların suya ihtiyacı vardır.su döngüsü burda onemli bir rol oynar.su döngüsü olmasa sular tükenebilir.çünkü canlıların suya ihtiyacı vardır.herkezin bildiği gibi insanların %75`i suyla oluşmaktadır.bu nedenle su döngüsüne ihtiyacımız vardır.
 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Su döngüsü öncelikler yağmur yağar daha sonra havanın ısınması ile yağan yağmur buharlaşarak gök yüzüne geri çıkar daha sonra havanın soğuması ile tekrardan yağmur olarak yere geri iner. Bu şekilde su doğadaki dengeyi korur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12


doğada su döngüsü olmasaydı ne olurdu,  su döngüsü olmazsa neler olur,  su döngüsü olmasa neler olurdu ,  su döngüsü olmasaydı doğadaki suya neler olurdu,  su döngüsü olmasaydı ne olurdu,  su döngüsü olmazsa ne olur