+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Dünya çocuk klasikleri 4 ve 5 sınıflar için kitap özetleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dünya çocuk klasikleri 4 ve 5 sınıflar için kitap özetleri
  dünya çocuk klasikleri 4. ve 5. sınıflar için kitap özetleri nelerdir bana bir kaç tane örnek verebilir misiniz. bunun dışında baba 4.sınıf ve ayrıca 5 sınıf öğrencilerniin ne tür kitaplar vayrıca hangi yazarları okumaları gerektiği hakkında da bilgi verebilir misiniz. 2. AciLForum
  Moderators

  # Oliver Twist / Charles Dickens

  # Pal Sokağı Çocukları / Frenc Molnar

  # Küçük Erkekler / Louisa May Alcott

  # Küçük Kadınlar / Louisa May Alcott

  # Esrarlı Ada / Jules Verne

  # Küçük Kemancı / Eleanor H. Porter

  # Jane Eyre / Charlotte Bronte

  # Heidi / Johanna Spyri

  # Küçük Lord / Bernard De Saint Pierre

  # David Copperfield / Charles Dickens

  # Aya Seyahat / Jules Verne

  # Denizler Altında 20 Bin Fersah / Jules Verne

  # Tom Amca'nın Kulübesi / Harriet Beecher Stowe

  # Demiryolu Çocukları / Edith Nesbit

  # Moby Dick / Herman Melville

  # 15 Yaşında Bir Kaptan / Jules Verne

  # Balonla 5 Hafta / Jules Verne

  # Pinokyo / Carlo Collodi

  # Robin Hood / Suzanne Pairault

  Lady violette akşam karanlığında sherwood ormanında yolculuk yapmaktaydı. Yanında koruyucuları vardı. Birden yaşlı koruyucu ted’in atı şaha kalktı. Hemen atını sakinleştirdi. Yeşil, uzun bir ok yere saplandı.herkes telaş içindeydi, ne olup bittiğini kimse anlayamadı. Oku atan Küçük jean violette’ye korkmamalarını söyledi. Çünkü onları durdurmalarının sebebi gece yarısı ormanın çok tehlikeli olmasıydı. Bu yüzden onları yemeğe davet edeceklerdi. Violette ilk önce bu isteği reddetti. Fakat sonra çaresiz kabul etti. Güzel bir yemek yediler ve sonra uyudular.

  Ertesi sabah hemen yola çıktılar. İki üç hafta geçmişti. Sir walter lady gwendoline’ye robin hood’un geleceğini hatırlattı. Hazırlıklar yapıldı. Şatoya doğru bir ok atıldı. Oku görünce herkes Robin’in geldiğini anladı. Robin hood’un geldiğini öğrenince herkes salona indi. Hep beraber yemeğe oturdular. Bu arada şatonun etrafında ruffolk dolanıyordu. Ruffolk, sir walter’ın kızı violette ile evlenip, kral olmak istiyordu. Bu yüzden altın bir kolyeyi sir walter’in eşine verecekti. Ruffolk’un şatoya girdiğini sir walter’a haber verdiler. Robin Hood’la Ruffolk’un aynı yerde olması hiç iyi değildi. İkisi içinde baya zorlu bir gece olmuştu.http://www.kitapozetlerioku.com/

  Ertesi sabah robin acil bir haber almıştı. Bir genç kız ölüm tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Bu yüzden şatodan ayrılmalıydı. Herkesten özür dileyip şatodan ayrıldı. Kasabadakiler ellerinde taşlarla racher’in dükkânının kapısına dayanmış. Çünkü racher’in büyücülük yaptığına inanıyorlardı. Polisler bu haberi öğrenir öğrenmez, racher’i kapkaranlık bir hücreye attılar. Ama Robin onu kurtaracaktı. Hemen harekete geçti. Hücreye küçük bir yerden ışık giriyordu. Orayı kullanarak, kendi geçebileceği bir delik yaptı. Nihayet yakalanmadan racher’i kurtarmıştı. Artık Racher yaşlı babasıyla birlikte şen çılgınların yanında kalıyordu. Nikâh hazırlıkları başlamıştı. Ormanın girişinde büyük bir topluluk vardı. Başrahip gelmişti. Herkes oraya gitti. Fakat ruffolk hayal kırıklığına uğramıştı. Çünkü başrahip çok yaşlıydı. Zaten bu yaşlı rahip başrahip değildi. Mektubunda bu nikâha çok önem verdiğini belirten başrahip, törenin yapılacağı jorvaulx’a hep birlikte gidileceğini yazıyordu. Başrahibin söylediklerine her zaman uyulurdu. Bu yüzden ertesi gün yola çıkacaklardı. sir walter akşam için büyük bir yemek düzenleneceğini söyledi rahip ulric çok üzgün olduğunu, yarın yolculuk olacağı için dinlenmeleri gerektiğini söyledi. Odalarına çıktıklarında hemen takma bıyıklarını çıkardılar. Robin hood rahip ulric kılığına girmişti. Arkadaşları da onun koruyucuları kılığına girmişti. Ertesi gün yola çıktılar.

  yolda giderken karşılarına bir köpek çıkmıştı. Ruffolk öyle acımasız biriydi ki bu köpeği asmalarını söyledi. Bunu duyunca lady violette ruffolk’u hiç sevmemeye başladı. Hava iyice kararmıştı herkes çok yorgundu. Bir yerde dinlenmeye karar verdiler. İleride bir tane han olduğunu gördüler ve orada yemek yediler. Yemekten sonra, Violette, ruffolk ve rahip ulric dışında herkes uyuyordu. Ruffolk bu duruma çok öfkelendi. Bir an önce nikâhın yapılmasını istiyordu. Bu yüzden lady violetteye diğerleri olmadanda nikâh kıyabileceklerini söyledi. Sürükleyerek violette’yi handan çıkarmaya çalışıyordu. Birden Robin Hood seslendi. Kavga etmeye başladılar. Robin hood’un koruyucuları da ona yardım ediyorlardı. Violette bu arada kaçmıştı. Gittikçe handan uzaklaştı. Robin hood ruffolk’a bu kadar cezanın yettiğini düşünerek hemen violetteyi bulmalarını istedi. Hava iyice kararmıştı. Violette çok korkuyordu. Sanki ormandan sesler geliyordu. Sonunda biriyle karşılaştı. Ona yardım etmesini istedi, içi çok rahatlamıştı. Violette bilmese de bu yaşlı adam İngiltere kralıydı. Yaşlı adam onu çok güvendiği birine götüreceğini söyledi.

  Robin hood ve şen çılgınların yaşadığı yerdi orası. Robin hood violettenin bulunduğuna çok sevindi. Robin’in yanında sir walter, quentin, rahip tuck, lady gwendoline de vardı. Violettenin annesi ve babası çok üzgündü. Çünkü kızlarını elleriyle ruffolk gibi kötü birine vereceklerdi. Violetteyi çok seven biri onun tam yakınındaydı. Bu kişi quentindi. Robin ‘in mutluluk dolu gözleri uzaklara dalmıştı. Sanki İngiltere kralının ağaçların arasından gidişini sanki tekrar görür gibiydi.
 3. Ziyaretçi
  Küçük erkekler kitabının özetini koyun lütfen
 4. Ziyaretçi
  lütfen koyun çok acil lütfen

 5. Ziyaretçi
  Küççük lord koyun lütfenn

 6. Ziyaretçi
  ya demiryolu çocuklarını koyun lütfen :(

 7. Ziyaretçi
  lütven sevgili jerry koyun

 8. Ziyaretçi
  Ya lütfen küçük kemancının özetini koyun lütfennnn

 9. Ziyaretçi
  yaaa emin misinniz bunun özeti olduğuğuna çünkü sınav yapıcak hoca

 10. Nesrin
  Devamlı Üye
  4. ve 5. sınıflar için yani onların yaşına uygun bir çok yazar ve de bir çok kitap vardır mesela pinokyo, andresen masalları ,80 günde devri alme , denizler altında 20 bin fersah, monte cristo kontu . gibi daha pek çok kitap bulunmkatadır.

+ Yorum Gönder


küçük lord kitabı özeti,  çocuk klasikleri özetleri,  sevgili jerry kitabının özeti,  küçük kemancı kitap özeti david,  çocuk klasikleri özeti,  küçük kemancı kitap özeti uzun