+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yıl sonu için bana komik skeçler lazım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yıl sonu için bana komik skeçler lazım
  Yıl sonu yapılacak olan bir gösteri için bana komik skeçler lazım ama bulamıyorum

  lütfen bana yardımcı olun
 2. Mine
  Devamlı Üye

  komik skeçler

  PAZARLAMACI ÇOCUK
  ANLATICI : Kadının evle ilgili sorunlar bir yana, çalışan kadının sorunları hiç bitmiyor zaten. Diyelim ki bütün gün deli gibi çalışmışsınız. İş çıkışı bir otobüse binmişsiniz, otobüs hınca hınç dolu. Memurlar, işçiler ve ısrarla başkasının gazetesini okuyucularla haşır neşir olduktan sonra, otobüs yolculuğunu tamamladınız ve işte nihayet evinizdesiniz.
  Ters taraftan kadın yorgun argın girer.
  ANLATICI : Rahatça gerindiniz.(Kadın gerinir.)
  ANLATICI : Yorgunsunuz.
  KADIN : Yorgunum.
  ANLATICI : Çok yorgunsunuz.
  KADIN : Çok yorgunum.
  ANLATICI : Tek bir ses bile duymak istemiyorsunuz.
  KADIN : Tek bir ses bile duymak istemiyorum.
  ANLATICI : Ama unutmayın ki hayatın her anında küçük bir sorun çıkabilir.
  KADIN : (Anlatıcıya döner.) Hayır efendim, sorun falan istemiyorum. Tek bir ses bile duymak istemiyorum.(Kapı zili üst üste çalmaya başlar.)
  KADIN : Offf Kim acaba? Geldim, geldim.(Kadın kapıyı açar. Pazarlamacı çocuk kafayı uzatır.)
  PAZARLAMACI : İyi günler hanfendi abla. Kapıyı açmakla ne kadar iyi ettiğinizi birazdan anlayacaksınız. İçeri buyurmaz mıyım? E, gireyim bari. (Girer)
  KADIN : Ne oluyor be? Sen kimsin? Ne istiyorsun?
  PAZARLAMACI : Ben bir şey istemiyorum, siz istiyorsunuz. Ama sayemde istediğiniz ansiklopedilere kavuşacaksınız. Körün istediği bir göz, Allah mavi lens veriyor, iyi mi?
  KADIN : Allah allah, sen kimsin çocuğum.
  PAZARLAMACI : Haklısın abla, tanışmayı unuttuk. Benim adım Cengiz, arkadaşlarım bu yüzden bana Nuri demezler.
  KADIN : Adın Cengiz ise, arkadaşların sana niçin Nuri desinler?
  PAZARLAMACI : İyi ya abla, bizde demezler diyoruz. Senin adın ne? Dur! Söyleme, ben tahmin edeyim. (Çıkar, kapı ziline bakar, döner) Şahabettin.
  KADIN : Saçmalama.
  PAZARLAMACI : Ama kapı zilinin üstünde Şahabettin yazıyor.
  KADIN : O babamın adı.
  PAZARLAMACI : Zil babanın mı? Seni görmeye gelenler bu zili kullanamıyorlar mı? Sizin ailede herkesin ayrı bir zili mi var? Memleket nere Zile mi?
  KADIN : Yahu sen ne istiyorsun evladım.
  PAZARLAMACI : Ben ansiklopedi satarım abla. Peşin fiyatına taksitle Gelişim Haşırt.
  KADIN : Bana ne!
  PAZARLAMACI : Sana ne olur mu abla, sen alacaksın.
  KADIN : Bak çocuğum, çok yorgunum, aşırı sinirliyim. Ansiklopedi filan istemiyorum, çık evimden hadi.
 3. Mine
  Devamlı Üye
  PAZARLAMACI : Tamam abla, kimseye zorla birşey satacak değiliz. Sen kaç taksit yapacağız onu söyle.
  KADIN : (Bağırmaya başlar.) Ulan manyak. Sen beni çıldırtmaya mı geldin? Ansiklopedi istemiyorum. Evimi terketmeni istiyorum. Yoksa polis çağıracağım.
  PAZARLAMACI : Bir dakka hanfendi bir dakka. Siz bana bağıramazsınız. Ben öyle sıradan bir insan değilim. Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Mehmet Çubukoğlu'nun kardeşiyim.
  KADIN : Mehmet Çubukoğlu kim?
  PAZARLAMACI : Ağbim, tanımazsınız. Kaç taksit yapıyoruz ablacım, peşinat ne veriyorsun?
  KADIN : Bak evladım, beni neden deli etmek istediğini anlamış değilim. Beni niçin tahrik ediyorsun ha. (Ağlamaya başlar.) Allah kahretsin sinirlerim bozuldu.
  PAZARLAMACI : Niye ağlıyorsun be abla, değer mi? Gençsin, güzelsin, başkasını bulursun.
  KADIN : Ne diyorsun be?
  PAZARLAMACI : Seni terkettiyse kendi kaybeder diyorum. Kaç taksit yapıyoruz abla.
  KADIN : Yalvarıyorum sana düş yakamdan Düş evimden Düş sekizinci kattan. Bak karakol iki bina ötede, seni son kez uyarıyorum.
  PAZARLAMACI : Abla kalbimi kırıyorsun, farkında değilsin. Sanki biz keyfimizden yapıyoruz bu işi. Benim hayatım keder yüklü. Annem, ben doğmadan ölmüş. Babam daha geçen gün sünnet oldu. Bütün sünnet masraflarını ben karşıladım ya. Kolay mı? Ekmek parası, cüzdan yarası. Kaç taksit yapıyoruz abla, peşinat ne veriyorsun.
  KADIN : (Telefona sarılır.) Bunu sen istedin. (Numaraları hızla çevirir.) Alo karakol mu? Memur bey iki bina üstünüzde oturuyorum. Gül apartmanı 7 numara. Hemen gelin lütfen. Haneye tecavüz var. Tecavüzcü yanımda. Coşkun mu? Coşkun kim? Evet beyefendi, bana tecavüz etti, şimdi beraber sigara içiyoruz, bir polisi arayalım dedik. bana değil beyefendi haneye tecavüz var. Evet, evet bekliyorum. Lütfen acele edin. (Telefonu kapar.) Şimdi göreceksin sen. Bir insanın ruh sağlığıyla oynamak ne demekmiş göreceksin.
  PAZARLAMACI : Sen. Şimdi. Ansiklopedi. İstemiyor musun yani?
  KADIN : Hala soruyor yahu, hala soruyor. İS-TE-Mİ-YO-RUM.
  PAZARLAMACI : Hayır istemiyorsan açıkça söyle. Kimseye zorla birşey satacak değiliz. Ben prensip sahibi bir insanım. Benim için hayatta önemli sekiz şey vardır.
  KADIN : Nedir o sekiz şey?
  PAZARLAMACI : Pamuk Prenses ve yedi cüceler. Kaç taksit yapıyoruz abla, peşinat ne veriyorsun?
  KADIN : Ulan şimdi seni.
  (Kadın pazarlamacının boğazına sarılacakken kapı çalınır.)
  KADIN : İşte polis geldi. Şimdi görürsün sen.
  (Kadın kapıyı açar. Polis girer.)
  POLİS : Buyrun hanfendi.
  KADIN : Hoşgeldiniz memur bey. Bu çocuktan şikayetçiyim. Hemen tutuklayın onu. Hatta isterseniz pencereden aşağıya atalım, intihar etti deriz.
  POLİS : O kolay efendim, onu hallederiz. Yalnız müsaadenizle önce ek işimizi yapalım. (Aniden bir tencere çıkarır.) Şu elimde görmüş olduğunuz tencere uygun fiyat ve taksitlerle sizin olabilir.
  Perde kapanır…
  -SON
 4. Ziyaretçi
  allahınızı seviyorsanız bana 1 mayısa kadar 3 kız 3 erkekli bir skeç bulun nolur eğer bulursanız herkese önerecem bi siteyi

 5. Ziyaretçi
  harika bişey arkadaşla ben çok güldük harika bir şey bayıldım manyak ya

 6. yarenz
  Yeni Üye
  ekol hocanın matematik dersinin videosunu açılmıyor . adobe reader indirdim ama hâla açılmadı :( sınavım var ordan çalışmam lazım hoca önerdi . ne yapmam lazım ? ? ( 9.cı sınıf )

 7. Asel
  Bayan Üye
  BİR DELİ…
  4 Kişilik Komik Skeç - Bir Deli
  (Sakin bir ortam sahnede yine bir bank ve onun yanında çöp kutusubir adam bankın üstüne oturur ve elindeki dergiyi yada gazeteyi okumaya başlar,elindede bir çikolata varır çikolatayı yedikten sonra yere atar ve olduğu yerden uzaklaşır tam bu sırada diğer taraftan bir adam koşarak sahneye girer daha sonra sakinleşir garip garip gülmeye başlar bu adam tımarhaneden kaçmış bir adamdır ve sahnede kendi kendine konuşmaya başlar)  Mülayim:ne kadar tuhaf insanlar var çöp kutusu yanlarındayken bile onu umusamıyorlar(çöpü çöp kutusuna atar) ah bilseniz sizinle konuşmayı ne kadar özledimtabi şimdi siz beni merek edeceksinizya da sizle neden konuşmak istediğimi… ben az ötedeki akıl hastanesinden kaçtım uhh çok yoruldum deminden beri sizlerle konuşmak için bir sürü adamı peşime taktımefendim ben mülayim bakan gördüğünüz üzere sürekli bakıyorum efendim çünkü bakmak bazen görmekten daha güzeldir çünkü bazı insanlar görmeyi şeytanlık yapmak zannetmiştir bugüne kadar hep birilerinin menfaatlerine bakmıştır insanlar ve bakmakla yetinememişler aynı zamanda görmüşlerdir ve maalesef gördükleri şeyleri sahiplenmişlerdir işte bunların kurbanlarından biriyim hemde hiç beklemediğim insanlar tarafından dolandılırıldım (güler)karım beni aldattı bununla da yetinmeyip bankadan paralarımı çekip kaçtı,amcamın oğlu dükkan açmıştı bende ona kefil olmuştum battı parayı ben ödedim ve dolayısıyla ben battım niye güldüğümü merak ediyorsunuz ee deliyim ya gereği gibi davranıyorum ama deli olduğumdan utanmıyorum çünkü ben bu hayatı deli olduktan sonra anladım her şeye sahip bir işadamıyken nasıl bir kimsesiz divane oluşumun içendeydi hayatın kendisi hatta bizzat resmiyle beraber sonra açtım elimi Allahım’a beterinden sakla yarabbim dedim çünkü bir zenginken fakir eden Allah neden daha kötüsünü yapamasın bunu anladım diğer sonradan anladığım şeyler gibi… ben zenginken hiç gözümü doyuramamıştım ama deli olduktan sonra sokaklarda açlıktan geberme nöbetleri geçirdiğim günlerde anladım doymak nedirgözü başkasının menfaatini gören insanların sayesinde dedemin neden soyadımızı bakan koyduğunu öğrendim ve şükür duası ettim evet evet hatta şükür duası nedir onu öğrendim hayatımda hiç yaşamadığım ve yaşamak istemediğim paylaşmak duygusunu öğrendim sokakta benim gibi yalnız ve ıssız arkadaşlarımla,arkadaşlık nedir onu öğrendim… karşılıksız ve maddiyatın olmadığı arkadaşlıklarım oldu soğuk kıçımızı ısıttığız ateşin çevresinde siz hiç banka külübelerinde uyudunuz mu? Biliyorum uyumadınız ve uyumakta istemezsiniz herhalde,öyle güzeldi ki birlikte yedi sekiz kişi tıkış tıkış yatardık o kulübelerde ben çok memnundum bu durumdan!çünkü hayat arkadaşım diye rahat ve konforlu yataklarda yanımda yatan sahtekar kadınıda biliyordumzenginliği gerçek hayat zannederdim hep ve parasız hayat yok derdim parasızlığı ölümle eşdeğer tutardım ama bence fakirlik ve sefalet benim hayat sandığım zenginlik yalanından daha gerçekmiş bunu öğendim(bankın arkasından bir adam geçer)

  Adam:aa manyak mı ne? Kendi kendine konuşuyor kafası iyi herhalde

  Mülayim:size de merhabalar efendimevet sizinle konuştuğum zaman bana deli diyorlar çünkü insanoğlu birisiyle konuştuğu zaman karşı taraf cevap vermiyorsa sizi gören insanlar ya sizi deli zanneder yada karşı taraftaki konuşmayanı

  Ne demiştik işte ben doymak nedir deli olduğumu anladığım an herşeye doyduğumda akıl denilen servetimi yitirmiştimama başka bir akıl vermişti bana cenab-ı hak eskiden kafam hep paraya çalışırken para diye geberirken şimdi hayatın başka manevi güzelliklerine çalışıyor eskiden para deyince kendimi rahatsız hissederdim,huzursuz olurdum hep benim olmasını isterdim şimdi doyabileceğim kadar parayla daha mutlu olunacağını öğrendimama ben bunları zenginken göremedim(içeri bir adam girer)

  Seyfi:ne konuşuyorsun kendi kendine be adam off bittim ben bittim

  Mülayim:size de merhabalar efendim neden bittiniz hayrola

  Seyfi:yakalandım polis her yerde beni arıyor

  Mülayim:neden arıyor?

  Seyfi:hortumculuk,vergi kaçakçılığı,ihaleye fesat karıştırma

  Mülayim:muhteşem üçlü yani,çünkü bu vakaların birini yapan geriye kalan ikisini de yapıyor muhakkak

  Seyfi:bari şöyle 2-3 yıl verseler de kurtulsam

  Mülayim:merak etme kurtulursun zaten bu ülkede kim kurtulmamış ki sen kurtulamayasın ama kurtulmak dediğin zengin olup ve hırs yapmaksa bu bir kurtuluş mudur onu da bilemem

  Seyfi:ne diyorsun be adam zaten bitmişim ben hem sen kimsin

  Mülayim:ben arka mahalledeki tımarhaneden firar etmiş bulunan mülayim bakan

  Seyfi:hey Allah ım bizde derdimizi kime anlatıyoruz…

  Mülayim:anlatmaktan utanmamalıdır insanher zaman anlatmalıdır içindekinieğer içine atarsa kendi kendini parçalarinsan anlatmakla bir şeyleri paylaşır derdini sevgisini anlatarak paylaşmalıdır ki bunu için verilmiştir ona anlatma yeteneği eğer anlatacaklarını içine atarsa neye yarar insan olmanın önemibiz derdimizi anlattıkça o kadar rahatlarız ki bazen ağlarız bazen güleriz anlattıkça aşık olmakta böyledir işte içindekini sevdiğine anlatmak ve her sevgi anlattıkça alevlenir aslında aşk rahat durmaz tek kişide o hep paylaşılmak ister derdinizi anlatın ki derman bulun derman buldukça kamçılanır insanın yaşama umudu

+ Yorum Gönder


yıl sonu skeçleri,  yıl sonu için komik skeçler,  yıl sonu gecesi için komik skeçler,  sene sonu komik skeçler,  sene sonu skeçleri,  yil sonu skeçleri