+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Çocukta 5 aydır belli aralıklarla 1-2 gün süren karın ağrıları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çocukta 5 aydır belli aralıklarla 1-2 gün süren karın ağrıları
  Merhaba arkadaşlar ismim Ahmet,Çocuğumda yaklaşık 4-5 aydır belli aralıklarla meydana gelen karın ağrıları başladı.
  Bu ağrılar 1-2 gün sürüp ortadan kalkıyor ve sonrasında çocuğum normal yaşama devam ediyor.
  Ağrılar bu 5 ay içinde aylık dönemler halinde gelmekle birlikte sıklık oranı bu beşin ilk ayı sonra 2 ay dinlenme ve her ay ve her hafta şeklinde gelişmeye başladı.
  Götürdüğümüz doktorlar önce apandist diye düşünüyor.Yaptıkları kan tahlili,karın filmi,idrar ve gaita tahlili sonrasında birşey anlayamıyorlar.
  Kimi doktorumuz ağrılar kıramp şeklinde gelmesi ve 1-2 gün sürmesinden dolayı fmf olabileceğini düşünüyor.Yapılan kan tahlillerinde beyaz küre hastalık dönemi yüksek çıkıyor.Ama o dönemde ya alt solunum ya üst solunum yada kulak iltihabı olduğunda dolayı normal karşılanıyor.
  Değerli arkadaşlar gitmediğim ne özel ne de devlet hastanesi kalmadı.En son Gazi Üni.hastanesine gittik.Orada da çocuk polikliniği nefrolojiye sevk etti.Gen tahlili yaptık.1-2 güne kadar çıkacak.Tabi bu arada çocuğumun karın ağrısı şiddetli arttı 1 haftadır.Yoğun ağrı ve kusma var.Gaziye tekrar götürdüm.Bu sefer bazı doktorlarımızda karın içi lenf bezleri şiş dedi.Ama yine kesin bir sonuç ve tedavide alamadık.
  Artık nereye gidip kime danışacağımızı eşimde bende bilemiyoruz.Göz göre göre çocuğum eriyor.Ve biz birşey yapamıyoruz.
  Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş ve doktorlarımızdan ne yapmamız gerektiği hakkında bilgi istiyorum.
  Saygılar.. 2. Mine
  Devamlı Üye

  Çocukta 5 aydır belli aralıklarla 1-2 gün süren karın ağrıları

  geçmiş olsun burdan birşey söylemek çok zor götüreceğiniz alanında uzman başka bir doktor bulmanız en iyisi olacak
 3. Ziyaretçi
  allah acil şifalar versin çaresizlik çok zor aynı durum bizim çocukdada mevcur ne yapacağımızı bizde şaşırdık
 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Çocuk kaç yaşında bazen çocuklar psikolojik olarak karın ağrıları çekerler. Çocuklar üzüldükleri bir durum karşısında yada okula gitmek istemediklerinde karın ağrısından şikayetçi olurlar. Çocuğu doktora götürüp tetkikleri yaptırıpta bir şey çıkmayanlar bir pedegoga da gitmenizi öneririm.

+ Yorum Gönder