+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sanayi atıklarının çevre sorununa dönüştüren etmenler ile ilgili bilgisi olan varmı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sanayi atıklarının çevre sorununa dönüştüren etmenler ile ilgili bilgisi olan varmı?
  Sanayi atıklarının çevre sorununa dönüştüren etmenler ile ilgili bilgisi olan var mı? bulamıyorum çok önemli bir ödevim lütfen yardım edin bana. unun dışında bu atıkların oluşturmuş olduğu sorunlardan tam olarak ne yapılmalıdır ki kurtulmalıdır. 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sanayi atıklarıVikipedi, özgür ansiklopediAtla: kullan, ara
  Petrol rafineleri, otomobil fabrikaları, elektrik üretim santralleri, çimento fabrikaları, tekstil fabrikaları vb. yerlerde çok sayıda atık üretilir. Doğru değerlendirilip arıtılmadığında bu atıklar çevre ve kişi sağlığı açısından tehlike oluşturur. Dünyanın birçok bölgesinde, fabrikaların neden olduğu kirlilik gerektiği gibi denetlenip, engellenmektedir. Bu, fabrikaların bulunduğu bölgede yaşayan insanların solunum yolları hastalıkları gibi birçok sorunla karşılaşmasına neden olmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  bizde sana soruyoruz akkıllı
 4. Ziyaretçi
  doğadaki her şey belli bir maddeden oluşur bunların çoğunu fabrikalardan çıkan zararlı maddeler yok ederler bunun için insanlar dışından yanlış algılanıp desteklenmezler aslında zararlı çıkan yine biz oluruz fabrikalar değil.

 5. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sanayi atıkları bilindiği gibi düzensiz olarak atıldığı zaman pek çok soruna neden olabilmektedir. mesela sulara atılan Sanayi atıkları bilindiği gibi suyu kalıcı olarak kirletebilmektedir bu da suda yaşayan canlıları ölmesine ve ayrıca dünya da su ihtiyacının artması gibi sorunlara yol açmaktadır.

+ Yorum Gönder


sanayi atıklarını çevre sorununa dönüştüren etmenler nelerdir,  sanayi atıklarının çevre sorununa dönüştüren etmenler,  sanayi atıklarını çevre sorununa dönüştüren etmenler,  sanayi atıkları çevre sorununa dönüştüren etmenler nelerdir