+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yurtta sulh cihanda sulhla ilgili Barış Konulu kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yurtta sulh cihanda sulhla ilgili Barış Konulu kompozisyon örneği
  Yurtta sulh cihanda sulhla ilgili kompozisyon örneği yaztırtıyo bizi deli hoca yardım plese :( barış konulu olacak, ödevimizde barışla ilgilidir ama sözcük budur peki nasıl olacak bana yardımcı olacakmısınız.. 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Yurtta sulh cihanda sulhla ilgili kompozisyon örneği  "Barış" sözcüğünün sölük anlamına bakınca insanlar arasında dargınlıktan sonra sağlanan uzlaşma sözcükleri karşımıza çıkıyor.Ama "barış" deyince benim aklıma huzur, mutluluk gibi sözcükler geliyor.
  "Yurtta barış" ülkede tüm herkesin dayanışma içinde olmasından doğar.Bir yurdun tamamının barış içinde olması, ülkenin yükselip çağdaşlaşmasına yardım eder, ülke ekonomsine katkıda bulunur.
  "Dünyada barış" bir bakıma tüm dünya ülkelerinin barış içinde olması anlamına gelir.Ve bunun için bizim de dünya ülkelerine faydalı olmamız gerekir.Atatürk "Elbet kendimiz için gerekli şeyleri düşüneceğiz, gerekeni yapacağız.Fakat bundan sonra bütün dünya ile ilgileneceğiz.Unutmamak gerekir ki dünya milletlerinin mutluluğuna çalışmak, diğer bir yandan kendi huzur ve mutluluğumuzu sağlamaya çalışmak demektir." sözüyle bunu ifade etmiştir.
  Barış önce iki kişi arasında başlar.Sonra bu bir topluluk olur.Bu topluluk büyüyerek tüm dünyayı oluşturur.
  Savaş bir bakıma insanların kendi çıkarlarını düşünüp, başkalarını düşünmemesi sonucu çıkar.Günümüzde bunun örneklerine de rastlıyabiliriz.
  Barış sevilmesi gereken birşeydir.Barışın olmadığı yerde huzur olmaz.
 3. Ziyaretçi
  bu çok güzel ama sadece barışdan bahseder
 4. Ziyaretçi
  bencede bunun konusu sadece barış

 5. Ziyaretçi
  bncd iyi fakat sadece barıştan bahsedilmiş bunda

+ Yorum Gönder


yurtta sulh cihanda sulh kompozisyon örnekleri,  yurtta sulh cihanda sulh kompozisyon ödevi,  yurtta sulh cihanda sulh kompozisyon kısa,  atatürkün yurtta sulh cihanda sulh sözünü destekleyen güncel örnekler,  yurtta sulh cihanda sulhu anlatan kompozisyon,  atatürkün yurtta sulh cihanda sulh prensibinin dünya barışı için her zaman gerekli olduğunu destekleyen güncel örnekler