+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Mavi prenses balığımın önce kuyruğunda sonra üzerinde soyulma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mavi prenses balığımın önce kuyruğunda sonra üzerinde soyulma
  arkadaşlar lütfen yardım edin mavi prensesimin önce kuyruğunda delik gördüm daha sonra baktığımda kuyruğuna yakın kısımda sanki derisi yara olmuş gibi olmuş ne yapabilirm yardımlarınızı bekliyorum llütfen mümkünse çok çabuk olsun . 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Mavi prenses balığımın önce kuyruğunda sonra üzerinde soyulma
  Kuyruk Çürümesi:
  Teşhis:Çok renkli balıklarda sıkça rastlanan bir hastalıktır.Kuyruk ve yüzgeçlerde kırmızı beneklerle başlar,üst kısımlarından çürümeye başlar gövdeye doğru yayılır.
  Çürüme gövdeye geçince ölüm kaçınılmazdır.
  Tedavi:10 lt suya 250 gr eritilmiş kaya tuzu ile balık banyo yaptırılır yada akvaryuma kaya tuzu eklenir yada akvaryuma 10 lt ye 750 mg. Terramycin karıştırılır.Kısa sürede hastalı tedavi edilir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sizin mavi prens bilindiği gibi renkli bir balık ve bu tür rahatsızlıklar sizin gibi renkli türünde olan balıklarda sıkça rastlanmaktadır. bu mavi prensde rastlanan hastalığın adı bilimsel olarak kuyruk çürümesidir. bu hastalık için en uygun ilaç bilindiği gibi Sera baktopurdur.
+ Yorum Gönder