+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sakarya kurtuluş günü ne zamanadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sakarya kurtuluş günü ne zamanadır
  Sakarya kurtuluş günü ne zamanadır. bunun dışında sakarya ili türkiyenin hangi bölgesinde yer almaktadır ve ayrıca bu ilde hangi iklim tipi hakimdir. kısacası demek istediğim sakarya hakkında kısa bilgi alabilir miyim mümkünse en kısa zaman da . 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Sakarya kurtuluş günü ne zamanadır

  21 Haziran Sakarya


  Sakarya'da ekonomi olarak tarım en başta gelmektedir. Hendek,Karasu ve Kocaali ilçelerinde fındık yetiştiriciliği mevcuttur.[2] Ayrıca mısır yetiştirimi de yapılmaktadır. Sakarya'da sanayi son zamanlarda gelişmeye başlamıştır. Son yıllarda kurulan sanayi kuruluşları bu sanayileşmeyi daha da artırmıştır. Sakarya, bir milyona yaklaşan toplam nüfusuyla İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir'in ardından Marmara Bölgesi'nin en büyük beşinci şehridir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sakarya ili bilindiği gibi türkiyenin en kalabalık illerinden biri olma özelliğine sahiptir. bunun dışında bu ilimiz bilindiği gibi marmara bölgesin de yer almaktadır. bunun dışında Sakarya iki farklı kıyısında farklı iklim tipleri yaşanmaktadır. son olarak Sakarya bilindiği gibi fay hattı üzerinde yer almak da ve bu yüzden deprem risk olan bir yerdir.
+ Yorum Gönder