+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kasr-ı şirin antlaşması ne zaman imzalanmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kasr-ı şirin antlaşması ne zaman imzalanmıştır
  Kasr-ı şirin antlaşması ne zaman imzalanmıştır. bunun dışında Kasr-ı şirin antlaşması hangi iki devlet arsında imzalanmış olan bir antlaşmadır. bunun dışında bu antlaşmanın imzalanma nedeni nedir son olarak Kasr-ı şirin antlaşmasının ne gibi bir önemi vardır. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Kasr-ı şirin antlaşması ne zaman imzalanmıştır

  17 Mayıs 1639'da Kasr-ı şirin antlaşması imzalanmıştır.. Kasrı Şirin antlaşması 14 yıldır safevilerin elinde olan Bağdatın alınması için IV. Murad tarafından Bağdata yapılan seferden sonra bu anlaşma imzalanmış ve bugünkü Türkiye İran sınırlarının çizilmesine neden olmuştur.

  Antlaşmanın imzalandığı tarih 17 Mayıs 1639'dur. Ve çeşidi barış antlaşmasıdır. Antlaşmanın imzalayan taraflar Safevi Devleti ve Osmanlı Devleti. Antlaşma dili Osmanlıca ve Farsça'dır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kasr-ı şirin antlaşması bilindiği gibi osmanlı ile safevi devletleri arasından yapılmış olan bir antlaşmadır.bunun dışında Kasr-ı şirin antlaşmasının en önemli özelliği bilindiği gibi türkiye ile iranın günümüzde ki sınırını belirlemiş olmasıdır.
+ Yorum Gönder


kasrı şirin antlaşmasının önemi