+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yeniçeri Ocağını kaldırarak yerine düzenli bir ordu kurmayı düşünen ilk padişah kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yeniçeri Ocağını kaldırarak yerine düzenli bir ordu kurmayı düşünen ilk padişah kimdir
  Yeniçeri Ocağını kaldırarak yerine düzenli bir ordu kurmayı düşünen ilk padişah kimdir. bu padişah osmanlının kaçıncı padişahıdır ve bu padişahın babası olan kişi kimdir. son olarak bu padişah tam olarak kaç yıl boyunca hükümdarlık yapmıştır. 2. Asel
  Bayan Üye

  Yeniçeri Ocağı nı kaldırarak yerine düzenli bir ordu kurmayı düşünen ilk padişah kimdir?


  II.Osman Tarihte eşine az rastlanır bir şekilde tahtan indirilerek, Yedikule zindanlarında boğularak öldürülen Sultan Genç Osman, babası Sultan I. Ahmed'in yaptırdığı Sultanahmet Camii'nin yanındaki türbesine defnedildi. Tahta çıkar çıkmaz devlet erkânı içindeki üst düzey yetkilileri değiştiren, müderris ve kadıların atanma yetkilerini şeyhülislamdan alan Sultan Genç Osman çok yenilikçi bir padişahtı.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  II.Osman bilindiği gibi I. Mustafa dan sonra gelenb ir padişahtır. kendisi bilindiği gibi osmanlını 16. padişahıdır. ve 4 yıl gibi az bir düre için hükümdar olmuştur. bunun dışında bilindiği gibi II.Osman yeniçeri ocağının kaldırmak istenmiş ve bu yüzden de tarih de görülmeyen bir şekilde boğularak öldürülmüştür.
+ Yorum Gönder


yeniçeri ocağını kaldırmayı düşünen ilk osmanlı padişahı,  yeniçeri ocağını kaldırmayı düşünen padişah,  yeniçeri ocağını kaldırmayı düşünen ilk osmanlı padişahı kimdir,  yeniçeri ocağını kaldırmayı düşünen ilk padişah,  ilk defa yeniçeri ocağını kaldırmayı düşünen padişah,  osmanlı tarihinde yeniçerileri kaldırmayı düşünen ilk padişah kimdir