+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Osmanlı devleti kapitülasyonları ilk kez hangi devlete vermiştir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Osmanlı devleti kapitülasyonları ilk kez hangi devlete vermiştir
  Osmanlı devleti kapitülasyonları ilk kez hangi devlete vermiştir bunun dışında bu kapitülasyonları neden bu devlete vermiştir. ayrıca bu ilk kapitilasyopn hangi padişah tarafından verilmiştir. son olarak kısaca bana kapilasyonun ne demek olduğunu da açıklayabilir misiniz. 2. Asel
  Bayan Üye

  Osmanlı devleti kapitülasyonları ilk kez hangi devlete vermiştir
  İlk kapitülasyonlar Macaristan, Sırbistan ve Akdeniz kıyısındaki Arap ülkeleri tarafından verildi. Bu devletlerin amacı ticareti kendi ülkelerine çekmekti.

  17-18. yüzyıllarda Osmanlı İmparatorluğu da aynı nedenlerle Venedik ve Cenevizlilere kapitülasyonlar vermişti.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Osmanlı devletinini vermiş olduğu ilk kapitülasyon bilindiği gibi 15363 yılında o zamanın padişahı olan kanuni sultan süleyman tarafından ilk kez fransız devletine verilmiştir. bu kapitülasyonlardan biri de bilindiği gibi serbest ticaret hakkı idi.
+ Yorum Gönder


osmanlı devleti kapitülasyonları ilk kez hangi devlete vermiştir,  osmanlı tarihinde ilk kapitülasyonlar hangi devlete verilmiştir,  osmanlı ilk kapitülasyonu hangi devlete vermiştir,  osmanlı devleti ilk kapitülasyonu kime verdi,  osmanlılar ilk kapitülasyonları hangi devlete vermiştir,  osmanli devleti ilk kapitülasyonlari kime vermistir(ilk)