+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda 1960 lı yıllarda ırkçı eylemler yapan ABD li gizli örgütün adı neydi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  1960 lı yıllarda ırkçı eylemler yapan ABD li gizli örgütün adı neydi?
  1960 lı yıllarda ırkçı eylemler yapan ABD li gizli örgütün adı neydi? bu ırkçılık yapan gizli kurum tam olarak kaç yılında kurulmuştur. bunun dışında bu gizli kurumun başında kim vardı. son olarak bu gizli kurumu ne gibi farklı özellikleri var idi. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  1960 lı yıllarda ırkçı eylemler yapan ABD li gizli örgütün adı neydi

  Ku Klux Klan (kısaca; KKK) güney Amerika Birleşik Devletleri içinde gizli bir ırkçı toplumdur. 24 Aralık 1865 tarihinde kurulmasından sonra kabilenin amacı siyahları bastırma ve tekrar köleleştirmeydi. Şiddetin ilk uygulandığı kişiler siyahlar, onların koruyucuları ve iç savaştan sonra güney Amerika'nın tekrar kurulmasında yarar sağlamaya çalışan Kuzey Amerikalılar dı (Yankee'ler).

  Kabile kendisini Knights of the Ku Klux Klan (Ku-Klux-Klan'ın Şövalyeleri) olarak tanımlıyor. Gizli örgüt, üyeler arasında İnvisible Empire (Görünmez İmparatorluk) olarak bilinir. Örgütün ırkçı birçok grupla da ilişkileri vardır. Örneğin, World Church of the Creator, geçmişte internet üzerinden ırkçı oyunları yaygınlaştırırken fark edilmiştir. Son yıllarda da İngiltere'de, çok fazla etkisi olmayan ufak bir bağlantı şirketi oluşmuştur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Ku Klux Klan bilindiği gibi 1960 yıllarda kıurulmuş olan bir ırkçı topluluktur. bu gizli ırkçı topluluk bilindiği gibi amerika da çıkmış olan iç savaşlardan sonra siyahi ırkın kazandığı hakları kabul etmemiş ve ayrıca beyaz ve siyahi ırkların eşitliğine de karşı çıkmış bu yüzden bu yüzden bu toplululğu oluşturmuşlardır.
+ Yorum Gönder