+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Afganistan'ın Ruslar tarafından işgali hangi yılda olmuştur? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Afganistan'ın Ruslar tarafından işgali hangi yılda olmuştur?
  Afganistan'ın Ruslar tarafından işgali hangi yılda olmuştur. bu antlaşma hangi tarihde yapılmıştır. bunun dışında bu yapılan antlaşma ile ilgili kısa bilgiler verebilir misiniz. son olarak afganistan bu işgalden daha sonra kurtulabilmiş midir. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Afganistan'ın Ruslar tarafından işgali hangi yılda olmuştur
  SSCB 1978 yılında Afganistan ile imzaladığı Dostluk ve İşbirliği Antlaşmasına dayanarak 24 Aralık 1979’da Afganistan’ı işgal etti. Binlerce Rus askeri ve savaş malzemesi Kabil havaalanına indirildi. Sovyet işgali 1989 yılına kadar devam etti. Mücahitlerin direnişi karşısında SSCB 1989 yılında Afganistan’dan çekilmek zorunda kaldı.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Afganistan bilindiği gibi yapılmış olan Dostluk ve İşbirliği antlaşması ile ruslar tarafından işgal edilmiştir. aslında rusya bu antlaşmayı gerekçe olarak görmüştür. bunun dışında afganistan hakkında bir kaç bilgi verelim. bu ülke eskiden bilindiği gibi krallıklar ile yönetilirdi. şimdilerde ise sürekli olarak israilin baskısı altında yaşamaktadır.
+ Yorum Gönder