+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Eskiden oynan ve şimdi hiç oynanmayan oyunlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eskiden oynan ve şimdi hiç oynanmayan oyunlar
  ben çok güzel 5 tane oyun arıyorum eskiden oynan ve şımdı hiç oynanmayan oyunlar lütfen bana yardımcı olun. bunun dışında lütfen bu oyunlar nasıl kaç kişi ile oynandığı hakkında da bilgi verebilir misiniz. son olarak birde bana bu oyunların kurallarını da verebilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Köşe kapmaca..

  Kose kapmaca.jpg

  Genellikle sokakta oynanır. Çünkü sokaklar, oyuncuların kendilerine köşe olarak tutmaları gereken
  bina kapıları, iki ağaç ya da pencere arası gibi yerler açısından daha zengindir. "Köşe Kapmaca" az sayıda kişiyle oynanır.
  Ebe diğer oyunculara göre ortada bir yerde durur. Oyuncular ebeye yakalanmadan, birbirleriyle köşeleri sürekli değiştirmeye çalışırlar. Bu değiştirme sırasında ebeye yakalanan oyuncu köşesini kaybeder ve kendisi ebe olur.

  Oyuncular, sözde yer değiştiriyormuş gibi hareket edip ebeyi yanıltabilir..
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği giib pek çok oyun sadece eskiden kalmış ve günümüzde oynanmaktadır. bunlardan bir kaç tanesine örnek verelim mesela beş taş ,bilye , uzun eşek, köşe kapmaca,kurtarmaca istop gibi oyunlardır. bunlar günümüzde oynanmamasının nedenlerinden biri telefon ve bilgisayarlardır.
+ Yorum Gönder


hiç oynanmayan oyunlar