+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Nasreddin Hoca şenlikleri hangi ilimizde yapılmaktadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nasreddin Hoca şenlikleri hangi ilimizde yapılmaktadır
  Nasreddin Hoca şenlikleri hangi ilimizde yapılmaktadır ev bu nasrettin hoca şenlikleri tam olarak ne zaman yapılan bir şenliktir. bunun dışında bana kısa da olsa nasrettin hoca hakkında bilgi verebilir misiniz. size şimdiden teşekkür ederim. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Nasreddin Hoca şenlikleri hangi ilimizde yapılmaktadır

  Nasreddin Hoca'yı anmak için her yıl 5-10 Temmuz tarihlerinde i Konya-Akşehir'de şenlikler yapılır. 4 Temmuz günü İstanbul Haydar Paşa garından gülmece tireni Akşehir garına gelir. Trende temsili Hasreddin Hoca ve etkinliklerde yer alacak ünlülerle gelir. 5 Temmuz günü Nareddin Hoca temsilen türbesinden uyandırılır ve Akşehir sokaklarında gezer. ardından işini de alır Akşehir Gölü'ne gidilip göle maya çalınır ve etkinlikler yapılır. temsili şenlik çarşısı fuarı açılır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Nasreddin Hocanın osmanlımı yoksa büyük selçuklu devletinde mi yaşayan bir şahsiyet olduğu kesin olan bir şey değildir. bunun dışında Nasreddin Hoca bilindiği gibi en çok komik hikayeleri ve fıkraları ile tanınan ünlü bir mizah figürüdür. son olarak çok s sevilen Nasreddin Hocanın adına her yıl şenlikler yapılmaktadır.
+ Yorum Gönder


nasreddin hoca şenliklerinde neler yapılmaktadır,  nasretin hoca şeniklerinde neler yapılmaktadır