+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kıyıköy Sayfiye yeri hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kıyıköy Sayfiye yeri hangi ilimizdedir?
  Kıyıköy Sayfiye yeri hangi ilimizde yer almaktadır. bunun dışında Kıyıköy Sayfiye yerinin bulunduğu il için ne gibi birözelliği bulunmaktadır.son olarak Kıyıköy Sayfiyeni bulunduğu il hakkın da da bana genel bilgiler verebilir misiniz. ama lütfen kısa olsun. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Kıyıköy Sayfiye yeri hangi ilimizdedir

  Kırklareli' nin Vize ilçesine bağlı, tarihi ilkçağa değin uzanan bir balıkçı beldesidir. İstanbul'a 164 km, il merkezine 92 km, ilçe merkezi Vize' ye ise 38 km uzaklıkta yer alır. Belde, tarihi varlıkları, Istrancaların bağrından kopup gelen akarsularının yeşile bezediği zengin doğası, ancak bir yürüyüş mesafesi kadar uzaklıkta falezler oluşturan girintili çıkıntılı kıyıları arasında keşfetmeye hazır koyları, hele ki Karadeniz'in ve akarsularının sunduğu lezzetli balıklarıyla tatilcilerin gözdesi olmuştur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kıyıköy Sayfiye yeri bilindiği gibi kırklar eli ilinde yer alan bir yerdir . bu yerin en önemli özelliklerinden biri Kıyıköy Sayfiyenin kırklarelinde bir balık beldesi olmasıdır. bunun dışında Kıyıköy Sayfiye yeri tarihi eski olan bir yerdir.
+ Yorum Gönder