+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hamitabat doğalgaz santrali hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hamitabat doğalgaz santrali hangi ilimizdedir?
  Hamitabat doğalgaz santrali hangi ilimizde yer almaktadı. Hamitabat doğalgaz santralinin hem türkiye için hem de bulunduğu il için ne gibi özellikleri bulunmaktadır. son olarak Hamitabat doğalgaz santrali bulunduğu il ile beraber bulunduğu bölgeyide söyleyebilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Hamitabat doğalgaz santrali hangi ilimizdedir

  Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesine bağlı Hamitabat köyündedir.

  Türkiye sınırları içerisinde doğal gazın bulunduğu yerlerden birisidir. Köyde doğal gaz ilk olarak 1970'li yıllarda bulunmuş ve ekonomiye kazandırılması amacıyla da 1983 yılında elektrik santrali kurulmuştur. Ayrıca Rusya'dan gelen batı güzergahlı doğal gaz yine, Hamitabat üzerinden geçmekte ve bu hattan da doğal gaz çevrim santralı için yakıt alınmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Hamitabat doğalgaz santrali bilindiği gibi türkiye de marmara bölgesinde yer alan kırklar elinde bulunmaktadır.aslında tam olarak kırklarelinin bir ilçesinde yer almaktadır. son olarak bu Hamitabat doğal az santralinin ne önemli özelliği santralin bulunduğu yerde ki doğal gazı ekonomiye kazandırmaktır.
+ Yorum Gönder


hamitabat hangi ilde,  hamitabat doğalgaz santrali,  termik santraller hangi illerde bulunur,  doğalgazsantralleri hangi illerdedir,  hamitabat hangi ilimizdedir