+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tercan Elektrik santrali hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tercan Elektrik santrali hangi ilimizdedir?
  Tercan Elektrik santrali hangi ilimizde ve bu ilimiz de türkiye de tam olarak hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında Tercan Elektrik santrali bulunduğu il ve bölge için ne gibi bir öneme sahiptir kısaca açıklaya bilir misiniz. şimdiden teşekkür ederiz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Tercan Elektrik santrali hangi ilimizdedir

  Tercan Barajı, Erzincan'da Tuzla Çayı üzerinde, sulama ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1969-1988 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 3.100.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 65,00 m, normal su kotunda göl hacmi 178,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 8,85 km²'dir. Baraj 29.725 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, 15 MW güç kapasiteli HES (hidroelektrik santral) yılda 51 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tercan Elektrik santrali bilindiği gibi türkiyenin bölgelerinden biri olan doğu anadolu bölgesinde erzincan ilinde yer alan bir santraldir. bu Tercan Elektrik santralinin bulunduğu il için önemi enerji üretmesidir. bunun dışında birde bilindiği gibi Tercan Elektrik santrali üzerinde bulunduğu çay da sulama gibi işler için kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder